Volkswagen elektrikte hedef büyüttü!

Volkswagen Group, kamyon ve otobüslerde elektrikli motor kullanmaya planlıyor.

  • GİRİŞ12.10.2017 10:49
  • GÜNCELLEME12.10.2017 10:49
Volkswagen elektrikte hedef büyüttü!

Volkswagen, elektrik araç konusunda beklenildiğinden daha büyük ve kapsamlı bir yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

VW Kamyon ve Otobüs bölüm şefi Andreas Renschler, Bloomberg'e yaptığı açıklamalarda, otonom sistemlere ve bulut tabanlı filo yönetimi gibi teknolojik alana 2022 yılına kadar 1,4 milyar avro yatırmayı planladıklarını ifade etti.

Volkswagen Group'un Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlediği İnovasyon Günü etkinliğinde konuyla ilgili bir çok detay ortaya çıktı. Kamyon ve Otobüs bölümündeki son gelişmeler, yine VW'nin buzzy Microbüs'ünün ve Tesla-killer adlı Faraday Future aracının ötesinde görünüyor. Yeni elektrik sistemleri MAN ve Scania da dahil olmak üzere grubun tüm araçlarına uygulanacak.  

Hedef pil teknolojisi

Scania Yönetim Kurulu Başkanı Andreas Renschler tarafından yapılan konuşmalarda, elektrikli kamyonları teslimat şirketlerine daha cazip gösterebilmek için pil teknolojisi geliştireceklerini söyledi. Öte yandan VW, etkinlikte elektrikli kamyon ürünlerinden bir tanesinin de gösterimini yaptı. 

Volkswagen Group, daha önce , VW ve ABD merkezli kamyon üreticisi Navistar'ın Kuzey Amerika pazarına 2019 yılına kadar tamamen elektrikli bir kamyon çıkaracağını duyurmasına rağmen şirket bununla yetinmeyerek tüm araç tiplerine 84 milyar dolarlık bir (batarya geliştirme ve çeşitli alanlara) yatırım yapacağını söylemişti.

Kaynak: WebTekno

Etiketler

Yorumlar1

  • Nurettin GÜN 4 ay önce Şikayet Et
    Eletrikli kamyonlarda şarj dinamosu ve konjaktör olmalı kendi kendini çalıştığı müddetçe şarj edebilmeli ozaman güven verir.
    Cevapla Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber