Audi'nin üç modeli ödüle layık görüldü

Almanya’nın en önemli otomotiv ödüllerinden biri olarak kabul edilen ‘Auto Trophy’yi üç modeliyle birlikte kazanan Audi, bu anlamda en başarılı marka oldu.

Audi'nin üç modeli ödüle layık görüldü
Audi'nin üç modeli ödüle layık görüldü
GİRİŞ 02.12.2009 21:07 GÜNCELLEME 02.12.2009 21:07

22 yıldır düzenlenen ‘Auto Trophy’ ödüllerinde 43 kez ödül alan Audi, bu yıl kendi sınıflarında en fazla oyu toplayan A5 Sportback, R8 Spyder ve Q5 modelleriyle başarıya ulaştı.

Orta sınıf kategorisinde oyların yüzde 27,2’sini alan A5 Sportback böylece, Altın Direksiyon ödülünden sonra yeni bir başarıya daha imza atmış oldu. Audi’nin sportif SUV modeli Q5 de, yüzde 14,9’luk bir oy oranıyla Off-road araç kategorisinde ödüle layık görüldü.

Audi’nin ödül aldığı üçüncü modeliyse henüz lansmanı yapılmayan Audi R8 Spyder oldu. Oyların yüzde 16,2’sini alarak birinciliğe çıkan R8 Spyder’ın rakibi de bir başka Audi modeli, bu sınıfta ikinciliği alan Audi A5 Cabriolet oldu.

Auto Trophy ödüllerine üç birincilikle damgasını vuran Audi, ayrıca, kendi sınıflarında ikinci olan Audi A3 Cabriolet, Audi S5, Audi R8 ve sürekli adı ödüllerle anılan A5 Cabriolet modelleriyle ikincilik aynı zamanda A6 and A3 modelleriyle de üçüncülük ödüllerine layık görüldü.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL