'Eski otomobiler daha sağlam' mı?

Sohbet ne zaman arabalardan açılsa 'Eski arabalar daha sağlam abi' cümlesini çok duymuşsunuzdur. Gerçekten öyle mi? Chevrolet'in eski ve yeni modelleri çarpıştı sürücülerden biri öldü, biri dizinden yaralandı. İşte sonuçlar:

'Eski otomobiler daha sağlam' mı?
Eklenme: 02 Ekim 2009, 09:30 / Güncelleme: 02 Ekim 2009, 09:30 / 33 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen bir çarpışma testinde otomotiv endüstrisinin güvenlik konusunda 50 yılda ne kadar yol katettiği açıkça görülüyor.

Testte yüzde 50 örtüşme ile önden çarpıştırılan 1959 Chevrolet Belair ve 2009 Chevrolet Malibu'dan elde edilen veriler incelendiğinde bir tabu da yıkıldı.

Testin sonuçları incelendiğinde eski otomobillerin sanıldığı kadar güvenli olmadığı ve böyle bir kazada Chevrolet Malibu sürücüsünün dizinden önemsiz bir yara ile aracından yürüyerek çıkabileceği görülürken, Belair sürücüsünün ise olay yerinde hayatını kaybedeceği anlaşılıyor.

Kaynak : (Mynet)

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 33 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

ceyhun

10.10.2009 10:31

VOLVODAN BAŞKA SAĞLAM ARABA TANIMAM. en sağlam araba volvo ama mercedes bmw kadar piyasada yok mercedes ve bmw hep şekil ve motor üzerine kurulu her yeri airbag ama volvoda mercedes ve ya bmw kadar şekil olmayabilir ama volvo sağlamlık konusunda bir numara bana göre gidin volvoyu bir kaportacıya ve ya servisine sorun o size söylesin sağlam mı değil mi

h.hüsnü tümen

04.10.2009 11:40

haber yaparmısınız. EĞER YAPILIRSA,hurda araç indiriminde dikkat edilmesi gerekenler.1-kesinlikle 25 yaş üzeri arabaların trafikten men edileceği2-indirim oranının ötv ve kdv toplamından yüksek olacağı3-ötv indirimi zaten vardı adamın alacak gücü olsaydı o zaman alır ve arabasınıda satardı.. kısaca hurda indirimi olacaksa bu şekilde düzenleme yapılmasına yönelik manşetten haber yaparmısınız. saygılar

MUHAMMET AKSAKAL

03.10.2009 00:15

ESKİLER DAHA SAĞLAM. Kim ne derse desin gidin hurda araçları inceleyin. Bu testteki araçlarla bütün eski araçlar kıyaslanamaz günümüzün iyi kötü modeli olduğu gibi eski araçlarında iyi kötü modeli var. kaportacının birinde Modelini bilmediğim bir eski arabanın chevrolenin şasesi bildiğiniz kamyon şasesi gibiydi araba takla atmasına rağmen tavan yerinde duruyordu. yeni araçlar ise balon gibi şişirmişler sağdan soldan bir kazada silindirin altında kalmış gibi oluyorlar kağıt misali . dümdüz olduktan sonra güvenlikli olsa ne?

yakup azaklı

02.10.2009 22:46

inandırıcı bulmadım. tamamen kapitalist düşüncenin insanları yeni araçlara yönlendirmesiyle alakalı.Bu testleri trafikte bizzat canlı yaşıyoruz hangisi daha sağlammış

fraternité

02.10.2009 20:45

eskilermis. butun otomobil ureticileri her yil milyonlarca dolar harcadiklari guvenlik testlerini bosuna yapiyorlarmis. adamin biri gozluk takmadan sirf yorum yapmak icin isik yansimasina hava yastigi diyor, oteki kendi kulusturune tas muamelesi yapip bisikletin gittigi hiz olan 20km hizla tes yapacagini soyluyor, oteki hayvana niye hayvan diyorsun onun adi var der gibi eski demeyin klasik diyin diyor, digerleri ayagimi yorganima gore degil yorgani ayagima gore uzatirim diyor. ne kadar sivri zekayiz masalla