Honda'dan uçan otomobil

Honda asfalttan sıkıldı, gökyüzüne açılıyor: İşte Honda'nın uçan otomobili 2068 F-uzo...

Honda'dan uçan otomobil
Honda'dan uçan otomobil
GİRİŞ 14.05.2009 20:59 GÜNCELLEME 14.05.2009 20:59

Günümüzde kara yolu üzerinde milyonlarca araç seyrediyor ve her geçen gün yeni bir otomobil modeline rastlıyoruz. Ancak Honda'nın ortaya koyduğu 2068 F-uzo model yeni otomobil, benzerlerinden oldukça farklı bir özelliğe sahip.

Tasarımcı John Mahieddine'in elinden çıkan ve Honda'nın ilk uçan otomobil konsepti olan 2068 F-uzo, bilim kurgu filmlerinden alışık olduğumuz ve hayranlıkla izlediğimiz o efsane uçan otomobilleri gerçeğe dönüştürüyor.

Saatte 643 km/saniye hız yapabilen kontrolü iki adet joystick ile sağlanan Honda 2068 F-uzo'nun fotoğrafları için FOTO GALERİ'yi ziyaret edin.

Honda'dan uçan otomobil
GALERİYE GİT
YORUMLAR 5
 • tolga güneş 9 yıl önce Şikayet Et
  km/saniyemi???. hızda bir hata olmasin sakın.. metre/saniye demek istediniz heralde.. saniyede 643 km giden bir araç akla mantığa uygun değil..
  Cevapla
 • adı belirsiz 9 yıl önce Şikayet Et
  biz yetişemeyiz. Torunlar görür :D
  Cevapla
 • Ahmet KOSE 9 yıl önce Şikayet Et
  :))). Honda önce yerde sorunsuz gitmeyi başarsın, sonra havaya kalkmayı denesin :)) Hem bunlar henüz daha tasarım, sanki proje bitmiş veya prototip yapılmış gibi haber yapmış hürriyet...
  Cevapla
 • Kenan PUSLU 9 yıl önce Şikayet Et
  Uçan araba yerine uçan internet vs geldi.. Tamam, hayal kurmadan bir buluş olmaz uçan araba hayalini uçuk ve saçma görmüyorum. Ve şunu belirtmek istiyorum 1950 li yıllarda insanlar 2000 li yıllarda uçan araba olacağını düşünüyormuş. Sene 2009 şimdi değil uçanı yerde bile doğru dürüst gitmeyen arabalara para veriyoruz. 50 yılında insanlar uçan araba bekliyordu ancak hiç cep telefonunu,bilg. interneti vs düşünmediler.Buluşlar insanların beklemediği yönlerde gelişiyor. En çok takıldığım noktaysa 643 km hız gibi net bir rakamın ortaya konulması.
  Cevapla
 • murat ÖZTÜRK 9 yıl önce Şikayet Et
  eee uçarken neden çekmediniz.... hani uçuyor da ben neden göremiyorum...
  Cevapla