Hyundai Kona ''turbo'' geri dönüyor

Güney Koreli markanın B-SUV segmentindeki modeli olan Kona, 1.6 litrelik T-GDI motoruyla tekrar satışa sunuluyor. Bu motor 177 hp güç üretirken gücü aktarma görevini de 7 ileri DCT şanzıman yerine getiriyor.

Hyundai Kona ''turbo'' geri dönüyor
Hyundai Kona ''turbo'' geri dönüyor
GİRİŞ 08.03.2020 17:54 GÜNCELLEME 08.03.2020 17:54

Hyundai Assan'ın 2020 model yılı bir diğer SUV yeniliği ise KONA'daki benzinli turbo motor seçeneği. Dizel motorla beraber askıya alınan benzinli seçenek, yeniden ithal edilmeye başlanıyor.

 

Hyundai Kona

Benzinli 177 beygirlik güçlü motoruyla oldukça beğenilen KONA 1.6 T-GDI, aynı zamanda 7 ileri çift kavramalı DCT şanzımanıyla da hem konfor hem de performansı kullanıcısına sunuyor.

Hyundai Kona

Mevcut Elite Smart donanım seviyesinin üzerine “Kararan iç dikiz aynası” ve “Ön park sensörü” eklenen bu seçenek de tıpkı dizel kardeşi gibi sadece 4×2 çekiş sistemiyle satın alınabiliyor.

Hyundai Kona

BERKEL, SATIŞLARIMIZIN YARISI SUV OLACAK

 

Yeni modelle ilgili olarak görüşlerini dile getiren Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, “Tucson, Hyundai'nin Türkiye'deki en popüler modellerinden birisi ve satışlarımız içinde oldukça önemli bir yere sahip. Müşterilerimizden bu konuda çok fazla talep alıyoruz. Dolayısıyla, N Line ve N Line Plus versiyonları SUV pazarındaki gücümüzü daha da artıracak.

Ayrıca, dizel motorunun eklenmesiyle satışlarını iki katına çıkaran KONA modelimizde de benzinli T-GDI motorun satışına tekrar başladık. KONA ve Tucson'la beraber Hyundai'nin SUV satış oranını yüzde 50'ye çıkarmak istiyoruz” dedi.

Hyundai Tucson

ETİKETLER
OTOMOBİL hyundai kona
YAZDIR