Yerli otomobille ilgili önemli gelişme: Tarih açıklandı

Yerli otomobil için üretim tesislerinin kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilçesinde 12 Mart'ta tanıtım toplantısı düzenlenecek. Bursa Milletvekilleri Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) buluştu. Toplantının ana gündemi yerli otomobil fabrikası oldu. Fabrikanın kuruluş lansmanının 12 Mart'ta Gemlik'te yapılması da kararlaştırıldı

Yerli otomobille ilgili önemli gelişme: Tarih açıklandı
Yerli otomobille ilgili önemli gelişme: Tarih açıklandı
GİRİŞ 27.02.2020 10:20 GÜNCELLEME 28.02.2020 17:25
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekillerini ve Bursa İli Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarını Ankara'da ağırladı. Gemlik'ten toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir ve Borsa Başkanı Özden Çakır katıldı.

TOBB Birlik Merkezi'nde gerçekleşen öğle yemeğine AK Parti'den TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Zafer Işık, Bursa Milletvekilleri Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç, Vildan Yılmaz Gürel ile CHP'den Erkan Aydın ve MHP'den Hidayet Vahapoğlu katılırken, yemekte BTSO Başkanı İbrahim Burkay'la beraber 17 ilçenin Ticaret odası ve borsası başkanları da hazır bulundu.

 

Toplantıda Bursa’nın çok önemli bir ekonomik güç olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, potansiyelinin tam olarak kullanılması halinde ülke ekonomisine katkısının daha da artacağını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, Bursa ilinin temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunurken, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında Bursa Milletvekillerine ve Oda Borsa Başkanlarına bilgilendirmede bulundu.

Bursa TB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı da Bursa’nın neferleri olarak bir araya geldiklerine işaret ederken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, iş dünyası adına Bursa’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Matlı, şehrin ekonomisinin ele alınması açısından toplantının önemine dikkat çekti.

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da göreve geldiklerinden bu yana ortak akıl toplantıları yaptıklarını söyledi. Burkay, yürüttükleri projelerin Türkiye’ye rol model olacak çalışmalar olduğuna vurgu yaparak, “Bakan ve Milletvekillerimize Bursa’nın meselelerinden dolayı dertlendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
yerli otomobil
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Serap Soylu 1 ay önce Şikayet Et
  Fabrikanın kuruluş lansmanının 12 Mart'ta Gemlik'te yapılması da kararlaştırıldı. Tutturmusunuz bir LANSMAN. Suna öz türkcemiz olarak TANITIM desenize. Coluk cocugun dil bilgilerini yok ediyorsunuz. Kelimeleri secerek kullanmanizi tavsiye ediyorum.
  Cevapla
 • tarkan 1 ay önce Şikayet Et
  temel atın artık ne bekliyorsunuz
  Cevapla
 • Saml 1 ay önce Şikayet Et
  Fabrikasi olmayan 2 turks arabamiz oldu ..cok komik bir ulke olduk ..sizlerde yiyorsu z gazi..daha25 firma bulabildiler.65 firma gerekiyor .cook beklersiniz .
  Cevapla
 • hakan yilmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Ciksada 2.elde fahis fiyat arttiran cakallar batsa
  Cevapla
 • öz burtulu 1 ay önce Şikayet Et
  yetkililere sesleniyorum cumhurun sabrı kalmadı artık biran önce yerli arabamıza binelim.bitirin şu hasretimizi.
  Cevapla
 • gurbetci 1 ay önce Şikayet Et
  yaziyorum buraya ciksin hemen alcam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle