'Türkiye olmasaydı bulunduğum yerde olmazdım'

Türkiye’den Mercedes’in otomobilden sorumlu başkanlığına giden Britta Seeger, “Türklerin iş yapış şekli, sorun çözme yeteneğinden çok şey öğrendim. Türkiye olmasaydı bu pozisyona gelemezdim“ dedi.

'Türkiye olmasaydı bulunduğum yerde olmazdım'
'Türkiye olmasaydı bulunduğum yerde olmazdım'
GİRİŞ 26.08.2019 14:02 GÜNCELLEME 26.08.2019 14:02
Bu Habere 22 Yorum Yapılmış

Mercedes-Benz Türk’ün ilk kadın CEO’su Britta Seeger, ülkemizdeki görevinin ardından kariyerinde önemli bir sıçrama yaparak Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Alman markanın dün dünyadaki binek otomobil satışlarından sorumlu olan Seeger, geçtiğimiz hafta Türk gazetecilerle bir araya geldi. “ Türkiye deneyimi olmasaydı şu anda bulunduğum yerde olamazdım“ açıklaması yapan Seeger, Türkiye’de 14 ay çalıştım ama bu 3 yılık deneyime eşdeğerdi. Almanya’ya giderken Türklerin iş yapış şekli, hislerine güvenmeleri, olmayanı oldurmak gibi yetenekleri ve hangi sorun çıkarsa çıksın çözme yeteneklerini yanımda götürdüm. Benim için çok önemli bir kazanımdı. Sonuç olarak Türkiye mesleki gelişimim açısından çok önemli bir role sahip” açıklaması yaptı. 

 

 

7 BİNDEN FAZLA ÇALIŞAN 

Daimler AG tarafında Türkiye’nin yerinin önemini vurgulayan Seeger, “50 yılı aşkın süredir Türkiye’de üretim tesislerine yatırımlarımızı artırıyor. Türkiye’de bugün 7 bini aşkın çalışanımız ve 4.500’ü aşkın bayi ağı çalışanımız ile biz büyük bir aileyiz. Türkiye’deki organizasyonumuza ilave sorumluluklar veriyoruz. Mercedes-Benz Türk, bugün üretim, AR-GE ve IT ağıyla Almanya’daki merkez fonksiyonlarımız içinde çok önemli bir yere sahip” dedi. 

 

 

10 MiLYAR EURO YATIRIM 

Geleceğin elektrikli modellerde olduğuna inançlarının tam olduğunu vurgulayan Seeger, ”Elektrikli araçların çağı yaklaşıyor. 2022’ye kadar ektrikli araç filomuz için 10 milyar euro, dünya çapındaki batarya üretimi içinse 1 milyar eurodan fazla yatırım yapacağız. Çok yakında 3 farklı kıtada toplamda 6 fabrikada elektrikli araçlar üretmeye başlayacağız” açıklaması yaptı.

A SERİSİ SEDAN İDDİALI 

Mercedes’in A Serisi’nde ilk kez sedan model üretim haziran ayında ülkemiz pazarında da satışa sunulduğunu vurgulayan Seeger,“ A-Serisi Sedan Türkiye’nin otomobili olacak. Satışlarımızın yüzde 10’unu oluşturmasını bekliyoruz” diye konuştu.

SINIF LiDERi MARKA 

“Türkiye’de geçen yıl 14.445 adetlik satışla premium segmentteki 2016 yılından beri taşıdığımız liderliğimizi koruduk” açıklaması yapan Seeger, “Küçülmenin uzun vadeli olmayacağını düşünüyorum” dedi. 

REKABETE HAZIRIZ 

Türkiye’nin 2022’de satışa sunulması planlanan yüzde 100 elektrikli SUV’u gibi yeni yapılanmaların başarı şansının olup olmadağı sorulan Seeger, “ Her segmentte illa ki bir alternatif olacaktır ve müşteriler de tercihini yapacaktır“ diye konuştu. 

KAYNAK: AKŞAM
YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Recep 11 3 ay önce Şikayet Et
  Mercedes Benz geç kaldı W 123 Type zamanı Türkiye 'ye fabrikayı kuracakdı ,hem ülkemizin otomativ sanayi gelişimine katkıda bulunacakdı hemde kendi kazanacakdı ortadoğu , asya pazarına Türkiyemiz üstünden daha çok araç satıcakdı , bize güvenmediler şimdi beğenmesekde tofaş egea nın satışlarını ve üretdiğimiz kaliteli arabayı görüyorlar ,gelsinler iddalı oldukları yeni sedan A serisini burda üretsinler
  Cevapla
 • Ramo 3 ay önce Şikayet Et
  Türklerin olmayanı oldurma, her sorunu çözme ve hislerine güvenme diye Almanın anlatmaya çalıştığı şey bu Milletin genlerinde var olan İman varsa , imkan vardır düsturudur . Yazık ki Milletimizin bu gücü bürokrasi de ne kadar zayıf kalıyor ve Ülkemiz bu az sayıda insanla buralara kadar gelebildi. İnşaAllah yeni sistemin büroklatları da tamamen oturana kadar Cumhurbaşkanımıza bir zeval gelmez. Amiiiinnnn.
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  O yüzden bu hâlde hepimiz mutsuzuz demi
  Cevapla
 • xxxx51cccc 3 ay önce Şikayet Et
  Biz bizi dana tanıyamıyorken, elin insanı bizi bizden daha iyi tanıyor. Ve o yüzden hep bizden öndeler.
  Cevapla
 • İbrahim 3 ay önce Şikayet Et
  Türkiye olmasaydı demeyeceksin Türkiye’nin yerli araba projelerini tıkayıp yaptırmayanlar diyeceksin örnek 60 senesindeki devrim otomobili gibi onları yapsaydık siz araba satamazdınız
  Cevapla
 • Serkan Ozkan 3 ay önce Şikayet Et
  Almanya da yasayan birey olarak soyluyorum, Ogrenecek ve unuttugumuz cok sey var. Ornegin, sokakta goz goze geldigin bir Alman muhakak gulumser ve Selam verir. Bu mecburi bir durum. Esasen islamda birbirini gorupte selam vermeyen muslumanin sunneti cignemesini gectim. Niye baktin lan kavgasi ile cinayet isleyen bir ulkeye donusmus olmasi ile grurur duyanlar var! Medeniyet ve zenginlik esasen hos goru de..
  Cevapla
 • Smart 3 ay önce Şikayet Et
  Kardeş sen alman olmuşsun. Sadece istisnaları görüp Türk insanına nefretle bakıyorsun. Bu ülkede çok güzel insanlar var. Uzaktan göremiyorsun.
  Cevapla
 • Vatan 3 ay önce Şikayet Et
  Dogru soyluyorsun elin gavuru hem selam veriyor kafasini asagi dogru egiyor hem gulumsuyor.TR bazen niye bakiyon diye kavvga icin bahane geziyorlar.Iyi tesbit.
  Cevapla
 • Fuat 3 ay önce Şikayet Et
  Bu yazı ve tespit için ellerine sağlık, çok doğru maalesef.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle