Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası oldu

Dünyanın en saygın ekonomi dergileri arasında yer alan Forbes tarafından tüm endüstrileri kapsayan "2019 Dünyanın En Değerli Markaları" araştırma sonuçlarına göre Toyota, otomotiv alanında en değerli marka oldu.

Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası oldu
Toyota dünyanın en değerli otomotiv markası oldu
GİRİŞ 31.05.2019 15:36 GÜNCELLEME 31.05.2019 15:36
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre markaların son üç yıldaki kazanımlarının ve endüstrideki başarılarının dikkate alındığı değerlendirmede, Toyota geçen yılki değerini koruyarak 44.6 milyar dolarlık marka değeriyle dikkat çekti.

Dünyanın en değerli otomobil markası seçilen Toyota, 2018 yılında en yakın rakibinden 1 milyon 300 binden daha fazla satış gerçekleştirerek dünyanın en çok tercih edilen otomobil markası da olmuştu.

Geçtiğimiz yıl dünya toplamında 8 milyon 91 bin 277 adetlik satış gerçekleştirerek “lider marka” unvanıyla sektördeki gücünü bir kez daha kanıtlayan Toyota aynı zamanda herkes için hareket özgürlüğü sağlayan çözümler üreterek teknoloji konusunda da başarısını ortaya koyuyor.

ETİKETLER
forbes
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  hibrit araca mantıklı bir benzinli motor koysalar alacam da, 1,8 hantal bir motor hem vergisi fazla hemde hız tepkisi yetersiz
  Cevapla
 • oğuzhan_aurisHYBRID 7 ay önce Şikayet Et
  1.8 motor dan beklenen daha az benzin daha çok yanma daha az CO2 salınımıdır. (bknz."james atkinson motor") hybrid araçlardan beklenen çevreciliktir, performans değil.
  Cevapla
 • vosvos 7 ay önce Şikayet Et
  Toyota ve Volkswagen den şaşmayacaksın.
  Cevapla
 • mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  bence sadece Toyota'dan vazgeçmeyeceksin, WV Türkiye'de 1 tane vida bile üretmiyor. herşeyi dışarıdan, dış ticaret açığımızın nedeni WV'dir.
  Cevapla