Huawei'den sürpriz gelişme! Otomobil üretecek...

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Huawei, ürün gamını genişletmek için çalışmalar yapıyor. Firma sürpriz şekilde bir otomobil tanıtmaya hazırlanıyor.

Huawei'den sürpriz gelişme! Otomobil üretecek...
Huawei'den sürpriz gelişme! Otomobil üretecek...
GİRİŞ 12.04.2019 15:49 GÜNCELLEME 12.04.2019 15:51

Huawei, teknolojinin birçok alanında aktif olarak yer alıyor. Son yıllarda özellikle akıllı telefonları ile öne çıkan firma, aynı zamanda dizüstü bilgisayar ve akıllı saat tarafında da büyüyor. 2019 içerisinde akıllı televizyon pazarına gireceği kesinleşen firma, şimdi ise önümüzdeki hafta başlayacak Shanghai Auto Show kapsamında bir otomobil tanıtacak haberiyle gündemde.

 

 

Bu gerçekten beklenmedik bir gelişme olarak karşımızda bulunuyor. Firmanın bu konuda devlet destekli şirket Dongfeng Motor ile ortaklık kurduğu söyleniyor. Bu konuda 446 milyon dolarlık bir anlaşma yaptığı belirtilen firma, şu an tam olarak nasıl bir model üzerinde çalışıyor bilinmiyor. Ancak 5G bağlantıya sahip olacağı ve gelişmiş yapay zeka sistemleri kullanacağı söylenen otomobil, şu an büyük bir merak uyandırıyor.

Huawei otomobil modeli kağıt üzerinde çok ilginç duruyor 

 

 

Bulut temelli yapı üzerinde otonom kontrol yetenekleriyle geleceği tahmin edilen “akıllı” otomobil, çok yüksek ihtimalle seri üretime sokularak dünya genelinde satılacak bir noktada yer almıyor. Bu ilk modelin gelecek için bir “ön gösterim” olacağı tahmin ediliyor. Biliyorsunuz Apple gerçek otomobil üreticilerine satmak adına gelişmiş bir otonom kontrol sistemi geliştiriyor.

Huawei’nin de işte buna benzer bir yapıyı karşımıza çıkarması bekleniyor. Ancak yine de firmanın çok büyük bir geliri bulunuyor. Bu açıdan Dongfeng Motor ile kurulan ortaklık ile gerçekten satın alınabilecek bir Huawei otomobilin gelmesi imkansız görünmüyor.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL