Erdoğan'dan yerli otomobil açıklaması!

Sosyal medyada gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobilde sürecin yavaş ilerlemesinden şikayet etti.

GİRİŞ 28.03.2019 13:36 GÜNCELLEME 28.03.2019 14:03
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sadece sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek sürpriz bir programda gençlerle buluştu.

Erdoğan "Yerli otomobilde biraz gevşeme var. Bizi oyalamasınlar gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Her türlü desteği, teşviki vermemize rağmen işi hafiften alıyorlar. İstediğim şey belli. Bizi oyalamasınlar. Yoksa başka arayışlar içine girme zorunda kalacağız. Biz bir an önce adımı atacağız. Gerekirse yurtdışından yatırımcılar bulacağız, Türkiye'den de ortak yatırımcılar vereceğiz. Burada hayata geçirmenin adımlarını atacağız.

Onların ilmini alacağız, mesaimize de son sürat vereceğiz. Bizde altyapı var. Türkiye'de üretilenlerin birçoğu yüzde 80'i yüzde 90'ı yerli. Tüm mesele bu ülkenin evlatlarının millilik, yerlilik meselesidir. Ciddi manada inanmak meselesidir. Biraz gevşeme var.

Şu seçimlerin ardından bunları masaya yatıracağız. 5 önemli firma imzaları attı. İmzayı attınız, başlayacaksınız. Ya başlayacaksınız ya başlayacaksınız. Başlamazsanız hesaplaşacağız.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • ayhan 9 ay önce Şikayet Et
  İşin içinde İnan Kıraç var sizce koşar adım devam eder mi proje.Fransız savunma bakanıyım diye arayan sahtekâra bile milyonlarca euroyu düşünmeden veren adam bu ülkede milli araba yapılmasını ister mi?
  Cevapla
 • Efe 9 ay önce Şikayet Et
  Ortaklardan biri BMC odamı yanlış yapıyor Altay tankı yapacak hesapta
  Cevapla
 • Osman 9 ay önce Şikayet Et
  Haklisin reis vu is sarnirim ancak anadolu arslanlari ile cozulecek. Ayni zamanda milli muharrip ucaginda’da bir gevseklik savsaklama var gibime geliyor. Bu isede el at reis. Allahim yasr ve yardimcin olsun reis. Amin.
  Cevapla
 • Veli 9 ay önce Şikayet Et
  Avrupa medyası deliriyor, hop kalkıp hop oturuyorlar. Türkiye'yi durduramıyorlar bu onlara kafayı yedirtecek. Her gün türkiye'yi karalamak için haberler yapıyorlar.
  Cevapla
 • 57.Alay 9 ay önce Şikayet Et
  Haham in torunlari devrede.Reisim bitir su isi artik.Rus cinli yada hindistanla ortak uretim yapabiliriz.yeterki para ab ve abd ye gitmesin yuregimiz yaniyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle