Petlas'tan yerli ve milli tarım lastiği

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli kuruluşu PETLAS, zirai kullanımda oyunun kuralını değiştiren yerli ve milli tarım lastiği PT-TRAC’ı Türkiye ve Fransa’da tanıttı.

Petlas'tan yerli ve milli tarım lastiği
Petlas'tan yerli ve milli tarım lastiği
GİRİŞ 13.03.2019 14:55 GÜNCELLEME 13.03.2019 14:55
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Türkiye lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli kuruluşu PETLAS, Türk sermayesi, mühendisliği ve iş gücüyle ürettiği yerli ve milli tarım lastiği PT-TRAC, traktör lastiklerinde oyunun kuralını değiştirmeye geliyor. Sunduğu özelliklerle zirai alanda devrim niteliğinde bir yenilik olarak nitelendirilen ve ülkemizin yanı sıra, dünya pazarlarına da sunulan PETLAS PT-TRAC’in tanıtımı, Türkiye ve Paris’te eş zamanlı gerçekleşiyor.

Yeni nesil CupWheel teknolojisini kullanan PT-TRAC, yükün yüzeye eşit dağıtılmasıyla, en yüksek değerdeki çekiş oranını, en düşük düzeyde toprak sıkıştırma ile birlikte sağlayabilen sıradışı bir traktör lastiği. PT-TRAC, bu özellikleriyle yüksek performans, dayanıklılık ve yakıt tasarrufu oranları sunarken, toprağa en düşük düzeyde zarar verilmesini de sağlıyor.

PETLAS’ın inovasyon stratejisinin temelinde, tüketicilerin beklenti ve ihtiyaçlarını öngörme ve karşılama kararlılığının yattığını vurgulayan PETLAS Genel Müdürü Yahya Ertem, “Zirai alanda devrim niteliğinde bir yenilik olan ve oyunun kuralını değiştiren tarım lastiği olarak nitelendirdiğimiz PT-TRAC, böyle bir ürün. Tanıtımını 2019 yılı Şubat ayında, Türkiye ve Fransa’da eşzamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz PT– TRAC, kaymayı azaltıp, sürükleme kuvvetini artırıyor; traktörün gücünü maksimum oranda toprağa aktarıyor. Performans ve yakıt tasarrufunun yanı sıra, sürüş yumuşaklığı ve konforunda da artış sağlıyor” dedi.

Dünya Tarımının Gözdesi Olmaya Aday

Türk sermayesi, mühendisliği ve emeği ile üretilen PT-TRAC’in, sunduğu sıra dışı özelliklerle dünya tarımının yeni gözdesi olmaya aday olduğunu belirten Yahya Ertem, “Bu çok özel ürünü, 7-10 Şubat tarihlerinde İzmir’de düzenlenen AgroExpo Tarım Fuarı’nda ilk kez tüketiciyle buluşturduk. Şu sıralarda 24-28 Şubat 2019 tarihleri arasında da Paris’te düzenlenen ve zirai donatımda en büyük küresel buluşmalardan biri olarak gösterilen SIMA-Paris Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda ülkemizi temsil ediyoruz.” şeklinde konuştu ve “Müşterilerimize en son teknolojilerin faydalarını sağlama konusundaki kararlılığımızın bir parçası olarak, ürün yelpazemizi daha da genişletmeye devam ediyoruz” dedi.

ETİKETLER
yerli üretim
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • KAFKAS 6 ay önce Şikayet Et
  3 yıldır petlas var daha hiç erimedi bile helal olsun fiyatta uygun tabi fiyat artarsa hemen bırakırım
  Cevapla
 • Necmettin 6 ay önce Şikayet Et
  Petlas aldım, çok memnun kaldım,
  Cevapla
 • turko 6 ay önce Şikayet Et
  Kış lastiği denince petlas. Şaşmam, şaşmayın.
  Cevapla
 • Doğan 6 ay önce Şikayet Et
  Ben bu kış petlas tan lastik aldım ve yol tutuşu bana araç kullanırken güven verdi kesinlikle tavsiye ediyorum bu sayede ülkemiZde AR-GE çalışmaları artar ben karlı havada kalmadım tşkler petlas
  Cevapla
 • Petlasci 6 ay önce Şikayet Et
  Petlas dan başka lastik almam. Bu arada Boron kullanalim arkadaşlar. Yahudiye para kazandirmayin. Matik deterjanlarin ana maddesini yahudilerden başka üreten yok. O yüzden marka ne olursa olsun bir şekilde para yahudiye gidiyor. BORON kullanin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle