Şeker kamışından motor yağı yaptılar!

Castrol, ürettiği bitkisel bazlı motor yağını dünyada Avustralya'dan sonra ikinci olarak Türkiye'de tanıttı. Magnatec Bio-Synthetic ismini taşıyan yeni motor yağının, yüzde 25'inin şeker kamışından elde edildiği belirtildi.

Şeker kamışından motor yağı yaptılar!
Şeker kamışından motor yağı yaptılar!
GİRİŞ 23.01.2019 17:23 GÜNCELLEME 23.01.2019 17:23
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Madeni yağ üreticisi Castrol, çevresel sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında ürettiği bitkisel bazlı motor yağını satışa sundu.  Castrol Magnatec Bio-Synthetic ismini taşıyan yeni motor yağının, yüzde 25'inin şeker kamışından elde edildiği belirtildi.

 

 

İhtiyaçların artması ve yaşam tarzının gelişmesiyle yükselen enerji talebiyle iş alanlarını büyüttüklerini belirten Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Aslı Yetkin Karagül, "Dünyanın yükselen enerji talebi işimizi büyütmek için bir fırsat. Fakat operasyonel süreçlerimizi, gezegenimize ve gelecek nesillere olan sorumluluğumuzun bilinciyle yapmamız gerektiğini biliyor, emisyon oranlarını azaltma ve sıfırlama hedefiyle çalışıyoruz. Castrol Magnatec Bio-Synthetic ile hedefimiz, çevresel sorumluluk bilincimiz ile sektörümüzde sürdürülebilirlik alanında pozitif bir değişim başlatmak" dedi. 

Bugüne kadar motor için gerekli korumayı sağlarken aynı zamanda bitkilerin doğal yağlama özelliğinden faydalanan bir motor yağı olmadığını kaydeden Karagül, "Sürdürülebilirlik çalışmalarımız yalnızca ürünlerimizle sınırlı değil. Bu kapsamda Gemlik’teki üretim tesisimizi de karbon nötr hale getirmeyi değerlendiriyoruz" ifadesini kullandı. 

 

 

Z KUŞAĞI ŞİRKETLERİ ÇEVRECİ OLMAYA ZORLUYOR

Magnatec Bio-Synthetic'in geliştirilmesinde Z kuşağının ekolojik hassasiyetlerinin de gözetildiği belirtildi. Bu kapsamda, Castrol tarafından Eğitim Bilimci Dr. Özgür Bolat liderliğinde yapılan araştırmaya göre, Z kuşağı gençlerinin yüzde 78’i çevre ile ilgili konuların kendilerini ilgilendirdiğini belirtiyor. Şirketleri çevreci olmaya zorlayan Z kuşağının, markaların çevresel sürdürülebilirliğe dikkat etmesi konusunda belirleyici bir role sahip olduğu vurgulandı. 

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • erbat 8 ay önce Şikayet Et
  % 25 e geriye kalan 75 lik kismi ne
  Cevapla
 • H.B.V. 8 ay önce Şikayet Et
  Şeker kamışı üretimi arttırılsın? mutfakdada kullanalım..çünkü pancar şekerinden çok daha sağlıklı...ve ucuz.
  Cevapla
 • Mehmet Fatih 8 ay önce Şikayet Et
  saçmalama sana kim söyledi bu saçma bilgiyi şeker için en sağlıklı olanı şeker pancarıdır.şeker kamışı zehirdir adeta.
  Cevapla
 • zeynep 8 ay önce Şikayet Et
  Organik olan herşey bize ve cocuklarımızın gelecegi için önemli.
  Cevapla
 • Hakkı 8 ay önce Şikayet Et
  Birkaç seneye kadar birçok ülke elektrikli kullanacak. Bunlara gerek kalmaz.
  Cevapla
 • Zeki Baş 8 ay önce Şikayet Et
  Mekanik bilginiz ne durumda bilmem lakin sürtümeyi önlemek için yağ şart biraz araştırda yaz.
  Cevapla
 • yerli 8 ay önce Şikayet Et
  36 yıllık şoförüm en iyi yağ derim..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle