Uber bisiklet ve scooterları otonom hale getirecek

ABD merkezli taksi uygulaması Uber, otonom (kendi kendine gidebilen) araç geliştirme çalışmalarından sonra, bisiklet ve scooterları da otonom hale getirmek istiyor.

Uber bisiklet ve scooterları otonom hale getirecek
Uber bisiklet ve scooterları otonom hale getirecek
GİRİŞ 22.01.2019 09:51 GÜNCELLEME 22.01.2019 09:51

Amerika'da bir salgın haline gelen ve kısa bir süre öncede Avrupa'ya taşınana elektrikli scooterların ardından, şimdi de otonom, yani kendi kendine gidebilen scooterlar gündeme geldi. 

Taksi uygulaması ile faaliyete başlayan ve günümüzde otonom araçlar konusunda çalışmalara devam eden Uber, bisiklet ve scooter paylaşımı programına otonom teknolojisini entegre etmek için çalıştığını açıkladı. 

YENİ BİRİM KURDU

Bu kapsamda, şirketin bünyesinde kurulan 'Micromobility' birimi, scooterlara ve bisikletleri için otonom yazılımlar geliştirmeye başladı.  Şirketten yapılan açıklamada, güvenlik, sürüş deneyimi ve elektrikli scooterların verimliliğini artırmak üzere Ar-Ge faaliyetleri yürütüleceği bildirildi.

Uber son olarak, değiştirilebilen bataryaya sahip elektrikli bisikletleri Jump'ın tanıtmıştı. Jump'ı geliştiren ekibin başındaki isim olan Nick Foley, "Değiştirilebilir batarya sayesinde, bisikleti şarj etmek için herhangi bir yere götürmeniz gerekmiyor" dedi.

ETİKETLER
abd
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL