Akaryakıt indirimiyle ilgili flaş iddia

Türkiye Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, akaryakıt fiyatlarının dövizle bağlantılı olması nedeniyle yükseldiğini ancak inmediğini belirterek, "İnmemesinin sebebi çeşitli mallarda olduğu gibi maalesef fırsatçılık. Mutlaka devletin buna bir çözüm bulması, bu fırsatçıları deşifre etmesi gerekiyor." dedi

Akaryakıt indirimiyle ilgili flaş iddia
Akaryakıt indirimiyle ilgili flaş iddia
GİRİŞ 28.11.2018 06:49 GÜNCELLEME 28.11.2018 06:49
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Yaşar, yaptığı açıklamada, akaryakıt fiyatlarındaki indirimin bazı bayilerce pompaya yansıtılmadığını savundu.

 

 

Bunun fırsatçılık olduğunu dile getiren Yaşar, "7 liralara çıkan döviz 5 küsurlara inmesine rağmen aradaki farktan istifade edenler var." ifadesini kullandı.

Fırsatçılara göz açtırılmaması gerektiğini söyleyen Yaşar, şöyle devam etti:

 

 

"Akaryakıt fiyatları dövizle bağlantılı olduğu için çıkıyor ancak inmiyor. İnmemesinin sebebi çeşitli mallarda olduğu gibi maalesef fırsatçılık. Mutlaka devletin buna bir çözüm bulması, bu fırsatçıları deşifre etmesi gerekiyor. Hala fırsatçılıklarını devam ettirerek akaryakıtta indirim yapmayanlara sivil toplum kuruluşları olarak itiraz ediyoruz."

Yaşar, vatandaşların indirimi pompaya yansıtmayanları yetkililere bildirmesi gerektiğini dile getirdi.

Ali Ufuk Yaşar ekonomide yaşanan gelişmelere değinirken de şunları kaydetti:

"Biz Ekonomik ve Sosyal Konseyin toplanması noktasında çağrılarımızı yineliyoruz. Bu konuyla alakalı mutlaka toplanmalı, mevcut ekonomik durum ve sonuçlarına dair ortak birtakım bildirimleri deklare edebilmeliyiz. Ekonomik koşullarının iyileştirilmesinde, konunun çözüm odaklı değerlendirilmesi gerekir. Bu konuda çeşitli önerilerimiz var. Üretici olarak beklentimiz, piyasanın döndürülebilmesi, çarkın çevrilebilmesi için çalışanlarımızın hak ve menfaatleri artırılarak, özellikle asgari ücret üzerine zam konuşulması."

KAYNAK: AA
ETİKETLER
benzin motorin
YAZDIR
YORUMLAR 54
 • halk 4 ay önce Şikayet Et
  hem ham petrolün varil fiyarı düştü, hemde dolar düştü ama akaryakıt indirimleri usulen gibi görünüyor. çünkü aynı oranda düşmedi.
  Cevapla
 • Tahsin YILMAZ 4 ay önce Şikayet Et
  Akaryakıt firmaları ve gaz,benzin mazot kim ilgileniyorsa DOLAR 7TL, benzin 7TL oldu.Şimdi DOLAR 5.20TL benzin 6.30 larda.Kısaca her litre benzinde firmalar vatandaşın cebinden 1TL gasp ediyor.TÜRKİYE geneline vurursanız MİLYARLAR eder.Kim DUR diyecekse bu soyguna dur demeli.vatandaştan gasp edilen paralarında akaryakıt firmalarına vatandaşa geriye vedirilmelidir.YETKİLİLERE İLAANEEEEN DUYURULUUUUR.
  Cevapla
 • Atakan 4 ay önce Şikayet Et
  Benzin 5.5 mazot 5.2 olmalıydı birde doğalgaz ve elektriğe gelen 3 zamdan ikisinin geri çekilmesi gerekiyor madem dolar ve petrol yükselince zam olarak yansıyorsa aynı şekilde indiği zamanda aynı oranda indirim olmalı indirimler yetersiz
  Cevapla
 • Mnoktaa 4 ay önce Şikayet Et
  Ne kadar gaza gelmeye hazırız.Dünya akaryakıt fiyatlarını bir inceleyin.Şu an ülkemizde akaryakıt fiyatları gayet makul seviyelerde.
  Cevapla
 • arif 4 ay önce Şikayet Et
  neresi makul, dolar düşüşü ve varil fiyat düşüşünden haberin yokmu...
  Cevapla
 • MEHMET 4 ay önce Şikayet Et
  kime göre neye göre makul fiyatlarda? yoksa doları-euroyu tlye çeviripmi hesaplıyorsunuz
  Cevapla
 • Bumerang 4 ay önce Şikayet Et
  Sana katiliyorum ama kahkahayla
  Cevapla
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  asgari alım gücü ile petrol fiyatını oranlayıp karşılaştırırsan makul mu değil mi anlarsınız.
  Cevapla
 • Aziz 4 ay önce Şikayet Et
  Allah Allah oyle mi
  Cevapla
 • Efe 4 ay önce Şikayet Et
  Aaaa gercektenmi
  Cevapla
 • Ferdi 4 ay önce Şikayet Et
  Lpg indirim yapılsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle