Mahkemeden kritik UBER kararı!

Birleşik Taksi Şoförleri Derneği'nin internet üzerinden hizmet veren Uber'e erişimin engellenmesine ilişkin açtığı dava öncesi çok sayıda taksici İstanbul Adliyesi önünde bir araya geldi. Davanın bugünkü celsesinde de Uber'e yönelik tedbir kararı çıkmadı

Mahkemeden kritik UBER kararı!
Mahkemeden kritik UBER kararı!
GİRİŞ 07.11.2018 17:34 GÜNCELLEME 07.11.2018 17:41
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

UBER’e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davaya İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde devam edildi.

UBER DAVASINDA BİLİRKİŞİ İÇİN ÖNEMLİ GELİŞME

İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası ile Birleşik Taksiciler Derneği'nin, internet üzerinden ulaşım hizmeti veren Uber'e erişimin engellemesi ve haksız rekabetin tespiti için açılan davanın bugünkü celsesinde de Uber'e yönelik tedbir kararı çıkmadı. 

6-7 aylık sürede eksik rapor hazırlayan bilirkişiler için disiplin cezası uygulanması istendi.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • kosovalı 7 ay önce Şikayet Et
  uber = korsan taksi hiç bir yasal açıklaması yok
  Cevapla
 • byrm 7 ay önce Şikayet Et
  hey taksiciler sizin aracınıza binmek zorunda değiliz tekel oldunuz istediğiniz gibi at koşturuyorsunuz madem zarar ediyorsunuz sizde ubere geçin heee sizin zararınız farklı yollardan ise kusura bakın kur indi çıkdı sanayicilerin zararı 4 -5 yıl geriye gittik ne olacak zararımız sizin gibi terörmü estirelim aklınızı kullanın elin gavuru 10 bin km den gelip türkiyede iş yapıyor fiyatınızı düşürün araçlarınızı değiştirin araçlar fazla yakıyor diyosunuz adamların aracı vito lükx araç sizin araçlar ondan dahamı çok yakıyor 3 kuruşa yok öyle köfte
  Cevapla
 • Mustafa reis 7 ay önce Şikayet Et
  Uber devam etmelidir
  Cevapla
 • HalitBinVelit 7 ay önce Şikayet Et
  Uber serbest bırakılmalı Çünkü Taksiciler Halk,a gerekli hizmeti vermiyorlar? keyiflerine göre,kontak açıp kapatıyorlar ama Uberciler kısa uzun her yere gidiyorlar!.
  Cevapla
 • Kamil 7 ay önce Şikayet Et
  Halkını düşün ve uber e izin ver. Millete iş imkanı açılır.
  Cevapla