Yakıt alırken dikkat! Pahalı satamayacaklar

Akaryakıt dağıtım şirketleri, basit kimsayal bir işlemden geçirip, normaline göre daha pahalıya katkılı motorin ve benzin satamayacak. Katkılı ürünün performansa ve yola etkisi, matematiksel verilerle ve raporlarla kanıtlanacak. Sürücülere, gerekirse istasyonda da ürün hakkında ayrıntılı bilgi verilecek.

Yakıt alırken dikkat! Pahalı satamayacaklar
Yakıt alırken dikkat! Pahalı satamayacaklar
GİRİŞ 27.10.2018 12:25 GÜNCELLEME 27.10.2018 12:26
Bu Habere 51 Yorum Yapılmış

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt sektöründe ses getirecek önemli bir çalışma başlattı. Araçlarda performansı artırdığı, daha uzun yol yapma olanağı sunduğu iddia edilen katkılı motorin ve benzin, artık kanıtlama şartıyla satılabilecek.

Şirketler, EPDK’ya katkılı akaryakıtın normaline göre üstün yanlarını ve farkını matematiksel verilerle ve raporlarla ortaya koyacak. Ürün özellikleri, araca ve sürüşe etkileri, bilimsel olarak kanıtlanacak. Benzin ya da motorin, basit bir kimsayal işlemden geçirilip, normaline göre daha pahalıya katkılı ürün adıyla satılamayacak.

 

 

ÜRÜN FİYATLARI ARTTI

EPDK’nın, incelemesinin ardından akaryakıt dağıtım şirketlerine katkılı ürün satış vizesi verilecek. Şirketler, müşterilerini hem internet sitesi üzerinden hem de gerekirse istasyonlarda bilgilendirecek. Müşterinin soruları yanıtlanacak. Ürün hakkında ayrıntılı bilgi verilecek. EPDK kaynakları, bu çalışmayı kısa süre içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Son dönemde katkılı ürün fiyatları arttı mı? Bir süre öncesine kadar katkılı ile normal ürün arasında fark, litrede en fazla 2 kuruş düzeyindeydi. Bu fark, enerji yönetiminin de izni çerçevesinde 5-6 kuruşa kadar çıktı.

KAYNAK: HABERTÜRK / OLCAY AYDİLEK
ETİKETLER
kimyasal
YAZDIR
YORUMLAR 51
 • Hacı Cemal 4 ay önce Şikayet Et
  Fiyatı düşürün.Habere konu olan şey zaten görevleri mecbur yapmak zorundalar.
  Cevapla
 • ahmet 4 ay önce Şikayet Et
  indirim .indirim istiyoruz .başkanım.
  Cevapla
 • Temel reis 4 ay önce Şikayet Et
  Akaryakıt pahalı olduğu İçin herşey zam yapıyor gerçekten pahalı ama benzin için 5 idealdir
  Cevapla
 • Cengiz 4 ay önce Şikayet Et
  Enflasyon un ilk sebebi benzin fiystlarıdır mümkün olduğu kadar düşürülmeli
  Cevapla
 • Cengiz 4 ay önce Şikayet Et
  Benzin ⛽️ 5 tl sabit fiyata geçilmeli devlet daha çok kazanır
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle