Dünyayı sarsan iddia:Otomotiv devleri birleşebilir

Bu yıl Haziran ayında Ford ve Volkswagen tarafından imzalanan Mutabakat Anlaşması, dünyanın en büyük iki otomobil üreticisi arasındaki stratejik ortaklığın ilk temeli oldu. Ancak bu durum farklı yorumları ve iddiaları da beraberinde getirdi.

Dünyayı sarsan iddia:Otomotiv devleri birleşebilir
Dünyayı sarsan iddia:Otomotiv devleri birleşebilir
GİRİŞ 22.10.2018 15:56 GÜNCELLEME 22.10.2018 15:59
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Başlangıçta, üreticilerin sadece bazı ticari araçların geliştirilmesi üzerinde çalışması bekleniyor ancak yapılan açıklamaya göre iki firma "müşterilerin değişen ihtiyaçlarına daha iyi hizmet etmek" için de birlikte çalışacaklar. Bazı endüstri uzmanlarına göre bu, Ford ve Volkswagen'in tam teşekküllü bir birleşme için attığı ilk adımlar.

HER İKİ ÜRETİCİ PAZARLARDAKİ ELİNİ GÜÇLENDİREBİLİR

 

 

Motor 1 TR'nin The Detroit Bureau analizine dayandırdığı haberine göre, ticari araç pazarının ötesine geçen bir iş birliği her iki taraf için de çok faydalı olabilir. Buna göre, Alman şirketi Ford'un Amerikan pazarındaki güçlü konumundan faydalanabilirken, Mavi Oval logolu firma da şu anda zayıf olan Avrupa, Latin Amerika ve Çin pazarlarında elini güçlendirebilir.

Ayrıca, iki üretici başarılı platformlarını paylaşabilir ve birbirlerinin model serisini genişletmeye yardımcı olabilir. Örneğin, Ford bir zamanlar EV teknolojilerinde öncü bir marka olmayı başarmış ancak daha sonra agresif bir elektrifikasyon planına sahip olan Volkswagen'in gerisinde kalmıştı. Volkswagen bu noktada Ford'a yardım edebilir ve Ford da bu iyiliği Alman firmanın ABD'de Dieselgate'ten sonra ortaya çıkan kötü imajını düzelterek geri ödeyebilir.

ETİKETLER
otomotiv İddia Dev
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Haydar 10 ay önce Şikayet Et
    Volkswagen kuruluşunu Ford a borçludur. Hitler Ferdinand porche yi seri üretimi öğrenmesi için yakın dostu Henry Ford un yanına göndermiş ve Ford seri imalatın detayını Porche ye öğretmis. Ferdinand Porche da bu bilgiyle Volkswagen i kurmuş ve kaplumbağa yi Ford seri imalat teknolojisi ile üretmiş. Yani kardeş firmalar
    Cevapla