Vestel'den yerli otomobil açıklaması!

Vestel bugün medya yayın organlarında yer alan 'Vestel'den yerli otomobil' başlıklı haberleri yalanladı

Vestel'den yerli otomobil açıklaması!
Vestel'den yerli otomobil açıklaması!
GİRİŞ 11.10.2018 17:42 GÜNCELLEME 11.10.2018 17:42
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Vestel yerli otomobil ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Bugün medyaya yansıyan “Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu’nda yer alan Zorlu Grubu’nun, Vestel Elektronik aracılığıyla otomobil tasarımı ile tescil başvurusu yaptığına yönelik” haberlerdeki bazı ifadeler gerçeği yansıtmamaktadır.

Vestel’in geleceğin elektrikli otomobil dünyasına kendi markası ile otomobil üretmek gibi bir planı bulunmamaktadır. Haberlerde bahsi geçen VEO; 1600 kişiyi aşkın Ar‑Ge ekibi ile 8 Ar‑Ge merkezinde yürütülen kokpit tasarımları, şarj istasyonu tasarımları gibi otomobil elektroniğinin de içinde yer aldığı konsept çalışmalar sırasında ortaya çıkarak, başvurusu yapılmış bağımsız bir tasarım çalışmasıdır.

Bilindiği üzere Vestel, 2017 yılında yaptığı 408 patent başvurusu ile Avrupa Patent Ofisi’ne (European Patent Office) en çok patent başvurusu yapan ilk 100 şirket sıralamasındaki tek Türk şirketidir.

Vestel olarak ilgi alanımızın sadece otomobil elektroniği olduğunun altını çizer, haberlerde bahsi geçen konunun Türkiye’nin yerli otomobil çalışmalarıyla hiçbir bağlantısı bulunmadığını kamuoyunun bilgisine sunarız. 
Saygılarımızla,  

Zorlu Holding

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Selami Ucar 1 yıl önce Şikayet Et
    Otonom araç teknolojisi geliştiriyoruz diye açıklama yapsanız keşke. Elektrikli araçta bu teknolojileri üst segment araçların satışlarını arttırmak için kullanmamız gerekir. Yoksa treni gene kaçıracağız.
    Cevapla