Öğrencilerin tasarladığı canavar ortaya çıktı!

Valensiya Politeknik Üniversitesi lisansüstü öğrencileri tarafından tasarlanan Golem'in üretim versiyonunda 700 beygirlik V8 motor bulunacak. Araçtan yalnızca 30 adet üretilecek.

Öğrencilerin tasarladığı canavar ortaya çıktı!
Öğrencilerin tasarladığı canavar ortaya çıktı!
GİRİŞ 29.06.2018 11:29 GÜNCELLEME 29.06.2018 11:29
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz yıl görücüye çıkardığı 1000 beygirlik süper otomobil ile hafızalarda yer edinmeyi başaran DSD Design & Motorsport, bu kez de Golem adı verilen oldukça hırçın bir SUV prototipi ile karşımızda.
 
Valensiya Politeknik Üniversitesi’nden Otomotiv Tasarımı lisansüstü öğrencilerinin katkılarıyla geliştirilen Golem, ilerleyen zamanlarda sınırlı sayıda üretilecek modelin ön gösterimi olarak 1:1 ölçekli prototip olarak tanıtıldı.
 
Kaslı yapısı, yerden yüksekliği ve büyük tekerlekleriyle tüm arazi koşullarına uygun olduğunu belli eden Golem’in ön kısmında oldukça ince farlara, arka tarafında ise kendine özgü bir tasarım anlayışına yer verilmiş. Eğimli ön camı ve köşeli çamurluklarıyla dikkat çeken araçta yan aynalar yerine kameralar kullanılmış.
 
DSD ve üniversitenin anlaşması kapsamında lisansüstü öğrencilerinin Golem üzerinde bir yıldan fazla süredir çalıştığı belirtildi. Şirketin öğrenciler tarafından tasarlanan prototip üzerinde çeşitli iyileştirmeler yapacağı ve sonrasında 30 adet üretim gerçekleştireceği açıklandı.

 

 

700 beygirlik V8 ünite kullanacak üretim modelinde 8 ileri otomatik şanzıman ve dört çeker sistem bulunacak. Gelişmiş manevra kabiliyeti için dört tekerden yönlendirme sistemine sahip olacak Golem’in farklı gövde tipleri üzerinde de çalışılacak.

KAYNAK: DONANIM HABER
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Kantar kasım 7 ay önce Şikayet Et
  bizim üniversite ler ancak siyasi şımarık ahlaksız hareketler yapsınlar
  Cevapla
 • KARAKURT 7 ay önce Şikayet Et
  otdü oyuncak araba bile yapamaz..çünkü yapılan teknolojik ürünlere hatta GÖKTÜRK uydusuna bile karşı çıkmışlardı otdü lülerin tüm derdi islam düşmanlığıdır .
  Cevapla
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  o ülkedeki chp devreye girmedi mi? Arabaya ne gerek var, kafanızı fuzuli işlere yormayın gibi açıklama yapmadılar mı? Yoksa bu chp sadece bizde mi var. :)
  Cevapla
 • ÇAKIR 7 ay önce Şikayet Et
  Bizim ODTÜ bisiklet yapabiliyorlarmı yada!!!
  Cevapla
 • bilirkişi 7 ay önce Şikayet Et
  onlar anca eylem yapar
  Cevapla
 • Pro 7 ay önce Şikayet Et
  Sov araclarina benziyor. Acikcasi cok kullanissiz bir dizayn olmus.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle