Mercedes en çok satan modelinin satışına ara verdi

Mercedes-Benz Türk'ün çok satan modeli C200d satışları Almanya'dan gelen talimatla ara verdi. Dizel C Sınıfı'nın Eylül'de gelecek makyajlı modelle birlikte geri döneceği dile getiriliyor.

Mercedes en çok satan modelinin satışına ara verdi
Mercedes en çok satan modelinin satışına ara verdi
GİRİŞ 28.06.2018 11:47 GÜNCELLEME 28.06.2018 12:25

Daimler, Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi'nin (KBA) egzoz emisyon ölçümlerinde ortaya çıkardığı yanıltıcı sonuçlar sebebiyle, Renault ortaklığı ile geliştirilip kompakt modellerde kullanılan 1.6 litre hacimli dizel motorlu yaklaşık 600 bin aracını geri çağırmak ve stoktakilerin satışına ara vermek durumunda kaldı.

Daimler geri çağırma ve yazılım güncelleştirmesinin kapsamını geniş tutarak, Mercedes-Benz Türk'ün de ilgili modelde sorun çözülene kadar satışı durdurmasını talep etti. Euro 6d egzoz emisyon standartları sınır değerlerini aşan C200d BlueTec modeli, Eylül ayında satışına başlanacak yenilenen, makyajlı C Sınıfı gelene kadar bulunmayacak. 

 

 

Mercedes-Benz Türk'ün en çok satan modellerinden C Sınıfı'nın C200d Bluetec stoğunun, geçmiş satış rakamlarına bakılarak 2-3 bin adedi bulabileceği tahmin ediliyor.

ETİKETLER
üretim
YAZDIR