Taksici - UBER kavgasında ilk karar çıktı

UBER sürücüleri ile taksiciler arasında yaşanan kavgalar nedeni ile açılan 20’ye yakın davada ilk karar çıktı. Mahkeme önceki gün verdiği kararda, UBER sürücüsüne bıçak çekerek yolunu kesen taksiciye 10 ay hapis cezası verdi

Taksici - UBER kavgasında ilk karar çıktı
Taksici - UBER kavgasında ilk karar çıktı
GİRİŞ 13.06.2018 13:07 GÜNCELLEME 13.06.2018 14:04
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davaya konu olay geçen yıl 1 Ekim gecesi yaşandı. Ürdünlü bir kadın, uygulama üzerinden UBER aracı çağırdı. Sürücü Umut Gültekin (22), Ürdünlü M. İ. M’yı Karaköy’den alarak Kağıthane Gültepe’ye doğru yola çıktı. UBER aracı, Ürdünlü yolcunun evinin sokağına gelindiğinde, İsa Karadağ’ın (37) kullandığı ticari taksi ile karşı karşıya gelindi.

ÜRDÜNLÜ TANIK ANLATTI 

 

 

Taraflar arasında, kısa süreli yol verme tartışması yaşandı. İki araç farklı yönlerde yol aldıktan kısa süre sonra, ticari taksi, UBER aracının hemen arkasında belirdi. UBER sürücü bu sırada kaçmaya çalıştı. Kısa bir kovalamaca sonrası UBER aracı durduruldu. Tanık M. İ. M.’nin ifadesine göre, taksi şoförü Karadağ, elindeki bıçakla UBER sürücüsüne yönelik “Seni öldüreceğim” dedi. Tanık, Karadağ’ın, elindeki bıçakla UBER aracına da zarar verdiğini belirtti.

3 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Karadağ hakkında, ‘1 yıldan 3 yıla hapis cezası öngören ‘cebir ve tehdit kullanarak ulaşım aracının alıkonulması’ sucudan dava açıldı.

BIÇAK DEĞİL CEP TELEFONUYDU

İkincisi önceki gün görülen duruşmada son savunması alınan Karadağ, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Karadağ, elindeki cismin bıçak değil cep telefonu olduğunu öne sürdü.

10 AY HAPİS CEZASI

Mahkeme 1 yıl hapis cezası verdiği Karadağ’ın cezasında indirime girerek 10 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, söz konusu ceza için de erteleme kararı verdi. Karadağ, denetim süresinde başka bir suç işlerse 10 aylık cezası da infaz edilecek.

KAYNAK: HÜRRİYET
ETİKETLER
kavga
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • guguk sistemi 1 yıl önce Şikayet Et
  Böyle adalet olmaz! öldürmesi mi gerekiyor?
  Cevapla
 • Vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Adalet sanada lazım olacak ey zalim hakim
  Cevapla
 • Sef 1 yıl önce Şikayet Et
  Adaletiniz batsın. Serbest bırakmak nedir ya. Toplumda düzen nasıl sağlanacak??? Yapanın yaptığı yanına kâr kalıyor.
  Cevapla
 • Millet 1 yıl önce Şikayet Et
  Uber Taksici olaylarında tasarlayarak tuzağa düşürme fiili açık olarak var yani çeteciliğe giren bir suç bu en az 25 er yıl olmalıydı çünkü tasarlayarak baklava çaldı diye bir çocuğa 16 yıl verildi bu ülkede
  Cevapla
 • haldun 1 yıl önce Şikayet Et
  Nerdesin eyyyyyy adalet......Baklava çalan çocuğa (cezai ehliyeti olmamasına rağmen) 16 yıl ceza verildiği zamanlardan, bıçakla tehdit ederek ticareti engelleyen şahsa verilen ertelemeli 10 ay ceza verildiği zamana.
  Cevapla