Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı

Tesla, son olarak ciddi sipariş rakamlarına ulaşan otomobili Model 3’ten sonra daha ucuz elektrikli otomobillere yönelmişti. Markanın bu amaçla üreteceği crossover modeli Tesla Model Y’nin ilk resmi görüntüleri paylaşıldı!

Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı
Tesla Model Y’nin ilk görüntüleri yayınlandı
GİRİŞ 11.06.2018 12:16 GÜNCELLEME 11.06.2018 12:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve Elon Musk’ın yerini sağlamlaştırdığı yıllık hissedarlar toplantısında pek çok ilginç bilgi paylaşıldı. Semi ve Roadster başta olmak üzere gelecekteki ürünlerini ortaklarıyla paylaşan Tesla, Model Y’ye ait olduğu belirtilen prototipten de görüntüler yayınladı.

Bir silüet halinde görünün Tesla Model Y, markanın ürün grubundaki ilk crossover aracı olacak. Yansıtılan silüet görüntülerde aracın yan aynalarının olmayışı dikkat çekerken, Musk maliyetleri düşürmek adına aracın iç mekanında deri malzeme kullanılmayacağını bildirdi. Bu da elektrikli crossover’ın fiyatının Model 3’e oldukça yakın olacağını gösteriyor.

 

 

Mart 2019’da tanıtılacak olan Model Y, önümüzdeki yılın sonunda yollara inmiş olacak. Semi ve yeni Roadster ile Gigafactory’nin ikinci bölümünde üretilecek olan aracın nasıl bir başarı göstereceği ise şimdiden merak konusu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Olabilir 11 ay önce Şikayet Et
    50 bin lira olsun alırız.
    Cevapla