Elon Musk'ın kaderi belli oldu!

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hissedarları dün Elon Musk ve kardeşi Kimbal Musk'ı görevden almayı oyladı. Şirket içi fikir ayrılığından galip ayrılan taraf Musk kardeşler oldu.

 Elon Musk'ın kaderi belli oldu!
Elon Musk'ın kaderi belli oldu!
GİRİŞ 06.06.2018 16:59 GÜNCELLEME 06.06.2018 16:59
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tesla şirketinin dün yaptığı yıllık yönetim kurulu toplantısında Elon Musk'ın yönetim kurulu başkanlığından, kardeşi Kimbal Musk'ın da yönetim kurulu üyeliğinden alınması oyladı.

Tesla'nın önde gelen hissedarlarından biri olan Jing Zhao isimli yatırımcı, Musk'ın yönetim kurulu başkanlığını bırakarak bağımsız bir yönetici pozisyonunda olmasını önermiş, bunun üzerine Musk'ın CEO olarak göreve devam edip etmemesi tartışmaya açılmıştı.

TSİ 12.30'da başlayan toplantıda Musk'In görevde kalması kararı çıktı.

Şirketin CEO'su olan Musk aynı zamanda yüzde 20 hisseyle yönetim kurulu başkanı olarak görev yapıyor. Tesla Motors, 2018'in ilk çeyreğinde 710 milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı.

Bu karar ile Elon Musk'ın kaderi Steve Jobs'a mı benzeyecek sorusu da geçersiz kalmış oldu. Zira Musk, Jobs gibi kendi var ettiği firmadan kovulmayarak bu senaryoyu geçersiz kıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Abou 11 ay önce Şikayet Et
    Bu Tesla şirketlerinin sonu böyle mi olacak.Tesla baba aradan 150 sene geçti ama dünya değişmedi .
    Cevapla
  • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
    Bakarsın bu adam Müslüman olur ve Abd çok kolayca Islamla müşerref olur. Çünkü Abd 'de siyonistlerin yani bozguncuların istilası altında. Elekrikli araba belki insanlık için rahmet olur inşaAllah.
    Cevapla