Yeni Seat Leon için geri sayım başladı

Seat Leon’un 2019’da ortaya çıkacak yeni nesli, yüksek teknolojili bir kabine ve elektrikli versiyonlara kavuşarak ileri doğru büyük bir adım atacak.

Yeni Seat Leon için geri sayım başladı
Yeni Seat Leon için geri sayım başladı
GİRİŞ 01.06.2018 14:35 GÜNCELLEME 01.06.2018 14:35
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İspanyol otomobil üreticisini C segmentinde temsil eden Leon’un yeni jenerasyonu, son olarak station formuyla testte görüntülendi. Yüksek teknolojili bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacak otomobilde, güncellenebilen harita ve fonksiyonel uygulamalar yer alacak. 

Bu teknolojik donanımlarla genç müşteri profilini hedefleyen Seat CEO’su Luca de Meo yaptığı açıklamada; “Fantastik bir sistem ve inanılmaz bir kullanıcı arayüzüne sahip. İki yıldır Seat Leon’un segmentindeki en kaliteli bilgi-eğlence sistemine sahip olması için çabalıyorduk.” dedi. 

Seat, bu teknolojik sistemin, klima kumandaları da dahil olmak üzere kokpitte bulunan çoğu düğmeyi ortadan kaldıracağından çok emin. “Güncel modelden daha az butona, daha fazla sesli kontrole sahip olacak ve anlaşılabilirliği artacak.” açıklamasını yapan Seat’ın Ar-Ge patronu Matthias Rabe, Seat Leon’da telefon numarası çevirmek için ikinci bir ekran daha bulunacağını belirtti.
 

4. nesline kavuşmaya hazırlanan Seat Leon’un, firmanın ilk plug-in hibrit sisteme sahip otomobili olacağı da açıklandı. Plug-in hibrit Leon ile elektrifikasyon projelerine başlayacak firma, 2020’de tamamen elektrikli bir otomobil ortaya çıkaracak.

VAG’ın MQB platformu üzerinde temellendirilecek yeni Seat Leon, 2019’da tanıtılacak 8. nesil Volkswagen Golf ile platform kardeşi olacak. Yeni Leon, 5 kapılı hatchback, station ve Ateca’nın altında konumlandırılacak bir crossover olmak üzere 3 farklı kasa tipinde üretilecek. 

Dizel versiyonu da üretilmeye devam edilecek otomobilin, yeni 1.5 litrelik TSI motor ünitesine entegre edilen 48V kapasitesinde elektrikli bir sisteme sahip versiyonu da satışa sunulacak.

Seat Leon’un ateşli versiyonunu ise firmanın performanslı otomobiller üreten markası Cupra ortaya çıkaracak.

ETİKETLER
geri sayım
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Fatih 9 ay önce Şikayet Et
    Bu ne Allah aşkına ! Ne tipsiz bir kasa bu !
    Cevapla