Tesla katili Nisan'da Türkiye’de

Tamamen elektrikli Jaguar neslinin ilk modeli olacak I-PACE, 1 Mart'ta tanıtılıyor

 • GİRİŞ27.02.2018 13:46
 • GÜNCELLEME27.02.2018 13:47
Tesla katili Nisan'da Türkiye’de

JAGUAR’ın kompakt SUV gövde tipinde tasarlanan ilk elektrikli modeli i-PACE, 1 Mart Perşembe günü Avusturya Graz’da düzenlenecek özel bir etkinlikle tanıtılacak. Tesla katili olarak da adlandırılan i-Pace, Nisan ayında Türkiye’de sergilenecek ve ön sipariş alınacak. Elektrikli model haziran ayında showroomlara girip temmuz gibi de ilk teslimatları yapılacak.

Borusan Otomotiv distribütörlüğündeki en yeni marka olan Jaguar’ın ‘Tesla katili’ olarak dile getirilen yeni modeli I-PACE en son kış testlerinde görüntülenmişti. Jaguar’ın elektrikli neslinin ilk temsilcisinin henüz resmi teknik detayları ilan edilmezken, konsept modelinde kullanılan 90 kWh batarya ve 400 beygirlik (294 kW) ve 700 Nm sürekli tork değerli elektrik motorunu kullanacağı söyleniyor. Gaz pedalına dokunulduğu anda hazır ve kullanımda olan 700 Nm azami tork sayesinde 0-100 hızlanmasını 4 saniye civarında gerçekleştirmesi beklenen modelin sabit hızda yapılan yolculuklarda 500 kilometre mesafeye erişebilmesi de mümkün olacak.

 

 

KAYNAKHÜRRİYET

Etiketler

Yorumlar3

 • ADANALI 3 hafta önce Şikayet Et
  Ben bu araçla K.Maraş-Kayseri yolu kayseri istikametinde ne zaman gitsem radara düşerim 24 saat radar var limit de 70+7 kardeşim. o yüzden almicam bu aracı torku ve motor gücü düşük olanını yaparsanız alırım belki!!!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Hayaldi gerçek oldu 3 hafta önce Şikayet Et
  Elektrikli araçlarda önemli olan orta ve alt segmente hitap edecek, uygun maliyetli modeller üretmek ve alınabilir fiyata satmak..
  Cevapla
 • Sed 3 hafta önce Şikayet Et
  Fiyati? 1 milyoncuk, bir kac milyoncuk? Zenginlerin oyuncaklari. Gereksiz. Turkiyede zaten azami hiz 120km/s degilmi? Neyine yariyor o hiz ve tork? Onun yarisi kadar olan guc bile fazla ve yeterde artarda. Herkezin zevki ve tadi ayri diyelim, baska mantik uretemiyorum buna benzer seylerde.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber