Fiat'tan tarihi karar! Veda ediyor

İngiliz Financial Times gazetesine göre dünya otomotiv devi Fiat, 4 seneye kadar binek otomobillerde dizele tamamen veda etmeyi planlıyor

 • GİRİŞ26.02.2018 09:05
 • GÜNCELLEME26.02.2018 09:23
Fiat'tan tarihi karar! Veda ediyor

Otomotiv endüstrisi dizel otomobiller konusunda tartışmalara sahne olurken, küresel bir otomotiv devi dizel otomobil üretiminden çekiliyor.

Financial Times'ın haberine göre Fiat Chrysler, talepte gerileme yaşandığı ve son skandallar dolayısıyla maliyetlerde görülen artış nedeniyle 2022 yılına kadar binek araçlarında dizel araçları terk etmeyi planlıyor.

 

 

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, 1 Haziran'da açıklanacak olan 4 yıllık plana göre İtalyan-Amerikan ortaklığındaki küresel otomotiv devinin tüm markalarında dizelden çıkacağını belirtti.

Grubun bünyesinde, Jeep, Ram, Dodge, Chrysler, Maserati, Alfa Romeo ve Fiat markaları bulunuyor. Markaların yöneticileri konuyla ilgili yorum yapmak istemedi.

Geçen yıl Toyota da belli bir dönemden sonra dizel model üretmeyeceği yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Böylelikle Fiat, Toyota'dan sonra dizel modellere veda edecek otomotiv şirketi oldu.

Yorumlar9

 • ahmet 2 hafta önce Şikayet Et
  sebep
  Cevapla
 • SARI 2 hafta önce Şikayet Et
  toyota zaten dizel motor yapmayı bilmiyor bizim için kayıp değil ama fiat dünyanın en uzun ömürlü dizel motoruna sahip taksilerin şirketlerin vazgeçilmezi
  Cevapla
 • HakanDE 3 hafta önce Şikayet Et
  gececekler o isi dieseli ortadan kaldirmak icin en az 20 sene gecer
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa Ceyhan 3 hafta önce Şikayet Et
  Bence Fiat araba yapmayı bıraksın.
  Cevapla Toplam 14 beğeni
 • Vatan 3 hafta önce Şikayet Et
  hikaye...4 yil icinde boyle birsey yapamaz...belki 24 yil sonra olabilir...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber