Dünya devi: Arabistan'ı değil Türkiye'yi isteriz!

Türkiye'ye gelen Volkswagen ve Porsche'un Yönetim Kurulu üyesi Uwe Hück, "Türkiye ile iş yapmayı tercih ederim." dedi.

Dünya devi: Arabistan'ı değil Türkiye'yi isteriz!
Dünya devi: Arabistan'ı değil Türkiye'yi isteriz!
GİRİŞ 12.11.2017 19:37 GÜNCELLEME 12.11.2017 19:42
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Ülkemizde hiç yatırımı olmayan Alman otomotiv devleri Volkswagen ve Porsche'un Yönetim Kurulu üyesi Uwe Hück, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Alper Kanca ile birlikte Türkiye Tasarım Haftası etkinliklerini ziyaret etti.

"SUUDİ ARABİSTAN İLE İŞ YAPMAKTANSA TÜRKİYE İLE İŞ YAPMAYI TERCİH EDERİM"

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hück, "Volkswagen'in Türkiye'de yatırım yapıp yapmayacağı" yönündeki soruya şu yanıtı verdi: "Ben dostluk için geldim. Ticaret sonrasında gelişir. Türkiye ekonomi için çok ilginç bir ülke. Zeki bir genç kuşak var. Bu genç kuşağa yatırım yapmak önemli. Ben, Suudi Arabistan ile iş yapmaktansa Türkiye ile iş yapmayı tercih ederim."

AVRUPA ŞAMPİYONU İLE RİNGE ÇIKACAK

Aynı zamanda eski bir boksör olan Hück, Türk – Alman dostluğu için Avrupa Şampiyonu Boksör Fırat Arslan ile boks maçı yapacak.

Hück, "Şov değil, gerçek bir dövüş olacak. Bizim sloganımız 'Sadece ringde dövüşebilirsiniz' olacak. Türkiye'nin yöneticilerini Türkler seçti. Buna saygı duymak zorundayız, onlara ne yapacaklarını dikte edemeyiz. Politikacılar kavga ederse ülke insanları üzülür. Politikacıların tartışması evde anne ile babanın kavga etmesi gibidir. Anne ile baba kavga ettiğinde çocuklar mutsuz olur. Hayat kavga etmek için çok kısa." diye konuştu.

ALMANYA'NIN KALKINMASINA TÜRK İNSANI DESTEK OLDU

Almaya doğumlu Avrupa Şampiyonu Arslan ise "Almanya'nın kalkınmasına 50 yıl önce nice Türk insanı destek oldu. Almanya bizim ekmeğimizi çıkardığımız yer. Türkiye ise vatanımız." dedi. Hück ve Arslan ilk maçlarını Mart 2018'de Volkswagen ve Porsche fabrikalarının bulunduğu Stuttgart'ta yapacaklar. Ardından Türkiye’de bir maç daha gerçekleştirecekler.

Gazete Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'ın haberine göre;

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Biz her zaman ticaretin ayrı siyasetin ayrı olması gerektiğini savunuyoruz. Bir ülkeyle işbirliği yapmak için yıllarca çok büyük çaba harcanıyor. Karşılıklı ilişki sonucu ticaret artıyor. Biz işadamları olarak ilişkileri geliştirmek için köprü vazifesi görüyoruz." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 73
 • kartal 11 ay önce Şikayet Et
  bu iş sakat çünkü önce dövüşüyorlar halbuki önce iş yapılmalıydı
  Cevapla
 • Yorumcu 11 ay önce Şikayet Et
  Tabiykide T ürkiye ile is yapmak istersiniz. Nasil olsa işcılik beleş...
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Sakın ha Türkiye bu oyuna gelmesin. Bunlar artık Türkiye 'ye giremez. Bizim yerli ARABAMIZ VAR. Ihtiyaç yok. Sonlarının geleceğini anlayınca Türkiye demeye başladılar. Artık eski de olsa kötüde olsa Yerli.
  Cevapla
 • son_durak 11 ay önce Şikayet Et
  Türkiye'de en çok satılan marka VW, Türkiye ciddi olarak kendi arabasını yapmaya kalktı, ardından VW buraya gelip bizi övmeye başladı. Hatta el altından eski zamanlardaki gibi bu işten çekilin, fabrika bile açarız diye de teklif etmiştir. Sonuç olarak bu arkadaş hem Türkiye, hem yakın coğrafyalarda satış miktarının düşeceğini öngörüp sazanlık yapmaya gelmiş, olay bundan ibarettir, kendisine kapıyı gösterebilirsiniz.
  Cevapla
 • Yasin 11 ay önce Şikayet Et
  Coca Cola ne zaman yerli oldu yahu Anadolu grubu kimmiş bi araştırın isterseniz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle