Renault, yeni stratejisini açıkladı

Renault Grubu, yeni stratejik planı Drive the Future 2017-2022'yi açıkladı.

Renault, yeni stratejisini açıkladı
Renault, yeni stratejisini açıkladı
GİRİŞ 08.10.2017 09:47 GÜNCELLEME 08.10.2017 09:47
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Drive The Future planı ile 6 yıl boyunca şirketin 70 milyar avronun üzerinde yıllık gelir, yüzde 5'lik büyüme ile yüzde 7'den fazla işletme marjı ve her yıl pozitif nakit akışı elde etmesi hedefleniyor.

Bu plan kapsamında, önümüzdeki 6 yıl boyunca Ar-Ge'ye 18 milyar avroluk yatırım yapmayı planlayan Renault Grubu'nun bir başka hedefi ise toplamda 12 elektrikli araç modeliyle elektrikli araç kategorisinde lider olmak.

Renault Grubu, Drive The Future planı ile hafif ticari araç ve yeni sıfır emisyonlu elektrikli araçlar da dahil olmak üzere, ürün yelpazesini genişletmesi ve başarısını küresel satış ağına dayandırması sebebiyle, 2016 yılında gerçekleşen 3,47 milyon birim araç satışına kıyasla, önümüzdeki 6 yıl boyunca araç satışlarının yüzde 40'tan fazla bir büyümeyle 5 milyonun üzerinde olacağını tahmin ediyor.

Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakına etkisi

Planın ayrıca, finansal disiplini ve maliyet etkinliğini korurken, Ar-Ge'ye ve "dünyanın en büyük otomotiv ittifakı" olan Renault-Nissan-Mitsubishi olmak üzere küresel ölçek ekonomilerine de kaldıraç etkisi yapması bekleniyor.

Drive The Future planı, Renault Grubu'nun son planı olan ve "rekor" bir büyüme ve işletme karıyla sonuçlanan, Nissan İttifakı'nda elde edilen ortak kazançları artıran, bölgeleri güçlendiren, ürün karışımını ve Avrupa'daki sıfır emisyonlu araçlarda liderliği artıran Drive the Change'in attığı "sağlam" temeller üzerine inşa edilecek.

'Potansiyelimizi açığa çıkaracaktır'

Açıklamada görüşlerine yer verilen Renault Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Ghosn, şunları kaydetti:

"Renault Grubu, bugün geleceğe güvenle bakan, sağlıklı ve karlı bir global şirket. Drive The Future, önemli bölgelerdeki ve ürünlerdeki yatırımlardan fayda sağlayan güçlü ve sürdürülebilir büyüme ortaya koymakla, ittifak kaynaklarında ve teknolojilerinde kaldıraç etkisi yapmakla ve maliyet konusundaki rekabet gücümüzü artırmakla ilgili. Renault çalışanları tarafından da desteklenen bu yeni plan, hızla değişen endüstrideki inovasyon ve büyüme potansiyelimizi açığa çıkaracaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Nurettin GÜN 11 ay önce Şikayet Et
    Renault tan 20+1 kişilik arkadan itişli burunsuz minibüs bekliyoruz,ve megane lerin ön farlarındaki aşagıya salkan let lambalarını farın içine konarsa daha sade ve güzel olur.
    Cevapla