Bozdağ açıkladı: MTV oranı aşağı çekiliyor

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, motorlu taşıtlar vergisinde yüzde 40'lık artışın aşağı çekileceğini açıkladı.

Bozdağ açıkladı: MTV oranı aşağı çekiliyor
Bozdağ açıkladı: MTV oranı aşağı çekiliyor
GİRİŞ 06.10.2017 12:16 GÜNCELLEME 06.10.2017 12:16

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kanal-24 Televizyonunda katıldığı canlı yayında, konunun bakanlar kurulu toplantısında ele alındığını söyledi.

Bozdağ, motorlu taşıtlar vergisinde tasarıdakinden daha iyi bir noktaya getirecek iyileştirme yapılması kararı çıktığüını söylerken, ''Bu konuda da Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal’a bir görev verildi. Naci Bey hazırlıklarını bitirdikten sonra bunu kamuoyuyla paylaşacak. Aynı şekilde bu tasarı plan ve bütçe komisyonunda görüşülecek. Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında da bu maddede yapılan iyileşitmeye uygun değişiklik yapılacak'' şeklinde konuştu.

Oran ne olacak?

Bozdağ 'Oran belli mi?' sorusuna ise şöyle cevap verdi:

''Şimdi rutin her yıl zaten bir yüzde 15’lik artış sağlanıyor. Bu sene bu 15’in üzerine yüzde 25 bir tasarı ilave ediyordu. Tabi bu rutin artış gene rutinin de olacaktır. O zaten devam edecektir. Rutinin de ama onun üzerine ilave birşey yapılacak mı, yapılacaksa onun miktarı ne kadar olacak, onun çalışmasını bakanımız yürütüyor. O çalışma bittikten sonra bunu kendisi bizzat açıklayacak. Ayrıca da komisyonda bu değişiklik yapılacak. Vatandaşlarımız şunu bilsinler. Bu yüzde 40'lık artış aşağı çekilecek. Bu daha iyi bir noktaya getirilecek. Ne kadar olacak. Herhalde bir kaç güne kadar netleşir.''

ETİKETLER
OTOMOBİL mtv
YAZDIR