Almanları korku sardı!

Alman yönetimini uluslararası arenada itibar telaşı sararken, söz konusu durum için otomotiv sektörü hedef gösteriliyor.

Almanları korku sardı!
Almanları korku sardı!
GİRİŞ 31.07.2017 14:33 GÜNCELLEME 31.07.2017 20:56

Alman otomotiv sektörü peş peşe gelen 'emisyon' soruşturmalarıyla zor günler geçiriyor. Alman yönetimi ise ülkenin uluslararası arenadaki ticari itibarından endişe duyuyor.

Ülkenin Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt, pazar günlerinde yayımlanan Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, "Otomobil endüstrisi kaybolan güveni yeniden yerine getirmek ve yaptığı hataları düzeltmekle sorumludur" dedi.

Otomobil endüstrisindeki skandal yüzünden "'Made in Germany" (Alman Malı) etiketli ürünlerin itibarının sarsılmasından endişe ettiklerini söyledi.

'DEV HAMLELER GEREKLİ'

Funke Medya Grubu'na konuşan Almanya Ekonomi Bakanı Brigitte Zypries ise "Asırlık otomobil sanayiinin tarihinin en büyük değişiminin eşiğinde olduğunu ve elektrikli otomobil teknolojisinde Çin ve diğer ülkelerle rekabet edebilmek için dev hamleler yapılması gerektiğini" belirtti.

Elektrikli taşıt teknolojisinde özel sektörün devletle işbirliği yapmasını gerekli gördüğünü ifade eden Zypries, günlük sorunlarla uğraşmak yerine geleceğin teknolojilerine yoğunlaşmak gerektiğini' söyledi.

Kaynak: ANKA

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • Uğur 11 ay önce Şikayet Et
  Bu hamleyi acaba Türkiye yapıyormu!!!!
  Cevapla
 • almayın 11 ay önce Şikayet Et
  sokma alman arabalarını ülkeme. herkes gitsin japon rus arabası alsın. almanlara ders vermek istiyırsanız hükümet olarak ilişkilerin tümünü askıya alın.
  Cevapla
 • Vatandas 11 ay önce Şikayet Et
  arkadas ne almani japonu yapistir gitsin
  Cevapla
 • y A 11 ay önce Şikayet Et
  cözümü buldular bile, diesel yasağı almakla.. ne diyelim Allah sasirtmasin. .
  Cevapla
 • terzi 11 ay önce Şikayet Et
  bir alman dostu ezik "en azından kendi kendilerini denetliyorlar" diye almana avukatlık yapmış. sahte emisyon değerlerini de denetlemiş sonrada üstünü kapatmışlar demekki. deniz feneri usülsüzlüklerini kullanarak chp ile ajanları ile türkiyede oerasyon yaptıracağına "emisyonlarına" baksaydı ya. başka ne yalanları var Allah bilir!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle