Erdoğan: Yapamıyorsak dükkanı kapatıp gidelim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda toplantısında yerli otomobil çağrısında bulundu.

 • GİRİŞ18.05.2017 18:19
 • GÜNCELLEME18.05.2017 18:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Toplantısı'nda toplantısında konuştu. Erdoğan, yerli otomboille ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

'ÇOK ÜZÜCÜ'

Erdoğan, "Bundan sonra bizim dünya çapında bilinen, tanınan, değer üreten markalara ihtiyacımız var. Siyasi irade olarak biz bu konuda iş adamlarımızın arkasında olduğumuzu her fırsatta ifade ediyoruz. Buna rağmen mesela yerli otomobil konusunda arzu ettiğimiz neticeye ulaşamamış olmaktan üzüntü duyuyorum. Burada sektörün içinde olan birçok girişimcimiz var. Kendi pazarımızın, ihracat potansiyelimizin ve bu alandaki birikimimizin büyüklüğü ortada iken böyle bir adım atılmaması çok düşündürücüdür. TÜSİAD üyelerinden bu konuda cesaretli bir atılım bekliyorum ve bunu TÜSİAD üyeleri yapar. Eğer şu salondan bir babayiğit çıkartamıyorsak dükkanı kapatıp gitmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar159

 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  neden yerli otomobil yapsınlarki dışarıdan getirtmek satmak varken yedek parçadan kazandıkları paraların haddi hesabı yok yurtdışında 30 tl olan ürün burada 3000 tl oluyor insandan biraz vatan aşkı vatan sevdası olacakki yapsın
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • enver 9 ay önce Şikayet Et
  kolay para kazanmaz, kolay itibar kazanmak, güçlünün yanında yer almak varken bunca zahmet niye? alışılmışın dışına niye çıksınlar ki? bir merdaneli ya da hatta bir yayık (çamaşır yıkamak için) makinesi almak için en az bir yıl borç ödediğimiz günleri hatırlayınca, o günden kalan veya yayında yetişen sözde işadamlarından böyle bir şey beklemek inandırıcı olamaz. istisnası var mıdır? tabii ki vardır. onlara sözümüz yok elbette.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Fanatik 9 ay önce Şikayet Et
  Tek care motoru Devlet yapacak. Yoksa korkuyorum kimse yapmak istemiyor.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Fırat 9 ay önce Şikayet Et
  Araba istense özellikle son 30 yılda 1000 kez yapılırdı. Elektriklisini bile. Çünkü içimizde bizim olmasa da bir sanayisi var. Ben de arkasında başka nedenler olduğunu düşünüyorum. O zaman elektrikli arabayı devlet hızlıca yapsın. Elektrikli otobüsü yapan arabayı da yapar. Bkz. Avenue EV . Alt sistemleri ve motoru yerli. Zor bir şey de değil. Yani öyle üst düzey bir bilim yapmayacaksınız. Altı üstü araba.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • Tamer danacı 9 ay önce Şikayet Et
  Yerli oto için yerli kafa lazım. Tüsiadda yok demek ki
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber