İETT'den metrobüs haberine yalanlama

İETT, İBB'nin talebiyle Bursa'da bir şirket tarafından metrobüs üretimi yapıldığına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu

İETT'den metrobüs haberine yalanlama
İETT'den metrobüs haberine yalanlama
GİRİŞ 09.09.2016 15:30 GÜNCELLEME 09.09.2016 15:30
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

İETT açıklamasında, şirketin fabrika müdürünün açıklamalarına dayanılarak hazırlanan haberlerde bahsi geçen araçlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi veya bağlı kuruluşu İETT Genel Müdürlüğünün hiçbir yazılı ya da sözlü talebi olmadığı belirtildi.

Kamuoyunu yanıltan bu haberlerle ilgili olarak söz konusu şirket yönetimiyle iletişime geçildiği ve açıklama istendiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"İETT olarak basında yer alan 'İstanbul Büyükşehir Belediyesinin talebi üzerine Bursa'da bir şirket tarafından metrobüs üretimi yapıldığı' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kamuoyuyla paylaşmak isteriz. İETT Genel Müdürlüğü, her türlü mal tedarik sürecini 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrolü, 4734 ve 4735 sayılı Kamu İhale ve Kamu İhaleleri Sözleşmeleri kanunu hükümleri doğrultusunda gerçekleştirmektedir. Bu kanunlar çerçevesinde fiyat araştırması ve teknik şartname hazırlıkları yapılmadan, ihale duyurusu yayınlanmadan teklif alınması, sipariş verilmesi söz konusu olamaz. Kamuoyunun bilgilerine sunarız." ifadeleri kullanıldı.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
İBB
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • MEM0 3 yıl önce Şikayet Et
  akıl hafif raylı sisteme geçmeyi emrediyor,gelin inat etmeyin 6 ayda biter
  Cevapla
 • muro 3 yıl önce Şikayet Et
  raylı sistem metrobüs yolu üzerindeki rampaları nasıl çıkacak? Metrobüs arızalandı çekici gelip alıp gidiyor. Raylı sistemde bu kdar kolay değil bu gibi sebeplerden geçilmiyor diye düşünüyorum
  Cevapla
 • memo 3 yıl önce Şikayet Et
  akıl hafif raylı sisteme geçmeyi emrediyor,gelin inat etmeyin 6 ayda biter.
  Cevapla
 • memo 3 yıl önce Şikayet Et
  zaten akılca uygunu bir an evvel hafif raylı sisteme geçmektir metröbüsler artık bu kalabalığa cevap verememekte ve kazalara sebep olmaktadır raylı sistemin avantajlarını ise yazmaya bile gerek yok.
  Cevapla