Dikkat son ödeme tarihi yaklaştı

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) 2016 yılı için ilk taksit ödemeleri başladı.

Dikkat son ödeme tarihi yaklaştı
Dikkat son ödeme tarihi yaklaştı
GİRİŞ 10.01.2016 11:11 GÜNCELLEME 10.01.2016 11:11
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ile Gelir Vergisi'ne ilişkin 1.taksit ödeme süresi 31 Ocak 2016 günü sona erecek. Ödemeleri anlaşmalı bankaların kredi kartlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Banka şubelerine gidip, internet bankacılığı aracılığı ile de ödeme yapmanız mümkün.

HANGİ BANKALARA ÖDEME YAPILABİLİR?

Akbank, Aktif Yatırım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Alternatifbank, Anadolubank, Asya Katılım Bankası, Citibank, Denizbank, Burgan Bank,Fibabanka, Finansbank, HSBC, ING, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odea Bank,Şekerbank, Ziraat Bankası, Tekstilbank, Turkishbank, Turkland Bank, Türk Ekonomi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, Türkiye İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası'na vergi tahsil yetkisi verildi.

İSTEYEN KREDİ KARTI İLE ÖDEYEBİLİR

Ayrıca vatandaşlar Akbank, Asya Katılım Bankası, Denizbank, Finansbank, HSBC, Ziraat Bankası, TEB, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası ile Yapı ve Kredi Bankası'nın internet şubesi üzerinden de MTV ödemelerini kredi kartlarıyla gerçekleştirebilecek.

ARACINIZIN YAŞINI HESAPLAMANIN YOLU

Aracınızın yaşını ilgili MTV ödemesinin ait olduğu yıldan, aracınızın modelini çıkartıp sonuca 1 ekleyerek bulabilirsiniz. Örneğin; 2013 model bir aracınız varsa 2016 yılı MTV ödemesi için araç yaşını (2016-2013+1=4) olarak seçmelisiniz.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • vanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Araba alırken %45 i vergi benzin alırken %50 vergi... Where is Adalet ? mtvsi kaskosu bandrolü muayenesi vur Allah vur abalıya
  Cevapla
 • akif 3 yıl önce Şikayet Et
  sigorta tam bir soygun Buda cabası
  Cevapla
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  bu vergiler milletin belini büker.ülkede üretim olmayınca devlette vatandaşın sırtına biniyor.
  Cevapla
 • aladdin 3 yıl önce Şikayet Et
  1992 model araba 30 yaş üstü hiç kaza yok 670 tl tutuyor.. sekiz liralık arabaya sekizyüz lira siğorta sizce fazla değil mi?
  Cevapla
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  vergi 500 sigorta 2000 muayene 200 kolaysa ödeyin
  Cevapla
 • vatandaş 3 yıl önce Şikayet Et
  h.b.v sen yakında sigorta yaptırmamısın galiba ben geçen yıl 180 tl ye yaptırdığım aracın sigortasını kaza olmamasına rağmen bu yıl 396tl oldu buna ne diyecen
  Cevapla
 • H.B.V 3 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaş sigorta kaza durumuna göre hesaplanıyor yani kaza varsa sigorta yüksek yoksa geçen seneden daha az tutar.vergi ise Arabaya biniyorsan vergisini vereceksin arkadaşım?..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle