Yerli otomobile bir talip daha!

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya’nın yerli ve milli otomobil üretiminde üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu açıkladı.

Yerli otomobile bir talip daha!
Yerli otomobile bir talip daha!
GİRİŞ 28.12.2017 18:02 GÜNCELLEME 28.12.2017 18:02
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Valilik binasında düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde yerli otomobil markası çıkarma konusunda ciddi bir atılım yapıldığını ve iş adamlarının bir araya gelerek somut çalışma başlattıklarını hatırlatan Vali Varol, “Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) uzun süredir üzerinde çalışılan genişleme çalışmaları tamamlanmak üzere. Merzifon OSB, onaylanmış, tapusu alınmış 400 dönüm büyüklüğündeki sanayi parselini ücretsiz tahsis etme garantisiyle yerli ve milli otomobil üretimi için her türlü katkıyı sağlamaya hazırdır” dedi.

Tahsis edilecek 400 dönüme ek olarak gelişecek otomotiv yan sanayi içinde bin 500 dönüm alanın yer seçiminin yapıldığını anlatan Varol, “Merzifon OSB, yerli ve milli otomobil üretiminin gerektirdiği tüm altyapı olanaklarını eksiksiz sunmaktadır. Ayrıca güncel mevzuata uygun arıtma altyapısına sahiptir. Merzifon OSB, kombine ulaşımın tüm olanaklarından da yararlanmaktadır. Ham madde kaynakları ve pazarlama ağlarının merkezinde stratejik bir konumda yer almaktadır. Demiryoluna uzaklığı 14 kilometredir. Avrupa-Ortadoğu-Kafkas ülkelerinde yaşayan 600 milyon kişiyi bağlayan uluslararası karayolu ağının kavşak noktasında bulunmaktadır. Amasya, Orta Karadeniz Bölgesi, zengin kültürel mirası, doğal güzellikleri, yaşanabilir ve yaşam kalitesi yüksek huzurlu şehirleriyle ülkemizin tercih edilen yerleri arasındadır. Sayın Cumhurbaşkanım. Şehzadeleri yetiştiren, Milli Mücadele'yi başlatan topraklar, yerli ve milli otomobil üretiminde de üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazırdır” diye konuştu.

Toplantıya, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun Dağdelen ile diğer yetkililer katıldı.

ETİKETLER
amsya
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • H ekmekçi 9 ay önce Şikayet Et
  Neden merzifon, Amasyada yer yokmu, Devlet üretme çifliğinde şehirmerkezinin hemen üstünde karakuyu mevkinde Kayabaşı elektrik santralinin üstünde 2500 dönüm hazine yeri var. Amasyanın yine Doğantepe mevkinde organize bölgesi var. Neden Amasyanın merkezi değilde Merzifon. Buna bi açıklık getirin, Amasyanın merkezinde sanayileşmeye kim engel oluyor bunuda açıklayın. Merzifon olunca bütün her yol açılıyor Merkeze gelince engelleniyor. Ayrıca Amasya Çocum mecitözü yolu neden bunca yıl tek şerit bakımsız duruyor kim engellemiş onuda açıklayın.
  Cevapla
 • memo 9 ay önce Şikayet Et
  5 yıldır yerli oto haberi..ortada bişey yok..yapacaksak yapalım
  Cevapla
 • sağ kanad elemanı 9 ay önce Şikayet Et
  amasya ne yav ...
  Cevapla
 • M. Ali 9 ay önce Şikayet Et
  Merzifon mu uygunmuş çok güldüm Kocaeli Konya Sakarya Ankara dururken Merzifon pek mantıklı değil
  Cevapla