Şimdi de sahneye Toyota çıktı! Tüm modeller...

Elektrikli araçlar konusundaki rekabete Toyota da dev bir adımla katılıyor.

Şimdi de sahneye Toyota çıktı! Tüm modeller...
Şimdi de sahneye Toyota çıktı! Tüm modeller...
GİRİŞ 18.12.2017 17:16 GÜNCELLEME 18.12.2017 17:16
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Elektrikli otomobil stratejisini açıklayan Toyota, 2020'li yılların başına kadar 10'dan fazla elektrikli modeli piyasaya süreceğini açıkladı. Ayrıca mevcut tüm modellere elektrikli seçeneği eklenecek.

Volkswagen, BMW, Audi, Renault ve Volvo gibi dev grupların arka arkaya açıkladığı çok yüksek bütçeli yatırımların ardından bir hamle de Japon otomotiv devi Toyota'dan geldi. Halihazırda sadece elektrikle çalışan hiç bir modeli olmayan Toyota, ilk elektrikli modelini Çin'de piyasaya çıkaracak. Hemen ardından da Japonya, Hindistan, Avrupa ve ABD pazarlarına açılacak.

TÜM MODELLERİN ELEKTRİKLİ VERSİYONU OLACAK

Toyota tarafından açıklanan yeni iş planına göre marka 2020'li yılların başında sadece elektrikle çalışan 10 modeli piyasaya sürmekle kalmayacak, bunun yanında 2025 yılına kadar Toyota ve Lexus'un piyasadaki her modeline bir de elektrikli versiyonu ekleyecek.

HEDEF 1 MİLYON ELEKTRİKLİ

Şirket bu planla 2030 yılına kadar konvansiyonel yakıtlı araçlar dahil tüm versiyonlardaki toplam satışını yılda 5.5 milyon adete çıkarmayı hedefliyor. Toyota'nın elektrikli araçlar konusundaki satış hedefi ise yılda 1 milyon adet.

Toyota, elektrikli otomobil konusunda Japon rakiplerine göre en geç kalanlardan. Şirket uzun bir süre menzil sorunları, yüksek maliyetler ve uzun şarj süresi nedeniyle elektrikli otomobillerin küçük bir segment olarak kalacağını iddia etmişti. Ancak arka arkaya Çin, Avrupa, Hindistan ve diğer ülkelerden gelen elektrikli araçların teşvik edileceği ve konvansiyonel yakıtların belirli bir vadede yasaklanacağı yönündeki haberlerle Toyota da vites yükseltmek zorunda kaldı.

KAYNAK: HABERTÜRK
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • İstanbul Yıkama 9 ay önce Şikayet Et
    Bence çok mantıklı. Her modelin elektrikli çalışanı olmalı. Ticari gruptan araç alacağız. Bizim şirketin araç ihtiyaçlarını karşılarken, elektrikli olanları düşünebiliriz. Teknolojiyi doğru amaçlarla, doğru yerlerde kullanabilmek lazım. Performanslı araç olurlarsa mutlaka düşünürüz.
    Cevapla