Yasak geldi: Otomobillerini şarj edemeyecekler!

Tesla, Supercharger şarj istasyonlarının kullanımına dair yeni bir kural getirdi ve uymayanları takip edeceğini duyurdu

 • GİRİŞ18.12.2017 17:05
 • GÜNCELLEME18.12.2017 17:05
Yasak geldi: Otomobillerini şarj edemeyecekler!

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Supercharger isimli elektrikli araç şarj istasyonlarının kullanımına dair yeni bir kural getirdi.

Supercharger Adil Kullanımı isimli yeni kurala göre, ticari amaçlarla kullanılan Tesla otomobiller bu istasyonlarda şarj edilemeyecek. Tesla, bu kuralın yalnızca 15 Aralık’tan sonra satın alınan Tesla otomobiller için geçerli olduğunu belirtiyor.

Bu yılın sonunda 10.000’den fazla şarj istasyonuna sahip olmak isteyen Tesla, çeşitli ülkelerde gittiği işbirlikleriyle Supercharger’ları dünyanın farklı uçlarına taşımak niyetinde.

Tesla’ya göre Supercharger şarj istasyonları evde veya işte otomobillerini şarj etme şansı olmayan sürücüler için ancak çoğu sürücü bunu unutuyor. Şirket, Uber gibi uygulamalar aracılığıyla taşımacılık yapanların, Supercharger istasyonlarındaki enerjiyi tükettiklerine ve diğer sürücülerin mağdur olduğuna dikkat çekiyor.

Elon Musk’ın şirketi, ürettiği tüm elektrikli araçlarının yol ve sürücü davranışları verilerine ulaşabiliyor. Tesla, eğer sürücülerin yeni kurala uymadıklarını fark ederse harekete geçeceğini belirtiyor.

KAYNAKHABERTÜRK

Yorumlar4

 • Orhan Aydın 1 ay önce Şikayet Et
  ya arkadaş senden ben arabayi satın aldım mı sana ne benim ne yaptığımdan keyif benim değil mi
  Cevapla
 • martli 1 ay önce Şikayet Et
  Hayatin gizlikigi diye bir sey kalmadi. adamlar en gizli bilgilerimize bile haberimiz olmadan ulasiyor. uluslararasi bir düzenleme sart..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Kayı boyu 1 ay önce Şikayet Et
  İyice paranoya oldunuz.
  Toplam 1 beğeni
 • bilal 1 ay önce Şikayet Et
  ya birde bu araçlar ses ve görüntü kaydı yapıyorlarsa. ve biryerlere aktarıyorlarsa vay anam vay
  Toplam 2 beğeni
Sonraki Haber