Türkiye'de sahte plaka devri kapanıyor

Terör olayları, hırsızlık ve kapkaç olaylarında sık karşılaşılan sahte plaka dönemi, taklit edilmesinin engelleneceği yeni mühür sistemiyle tarih oluyor.

Türkiye'de sahte plaka devri kapanıyor
Türkiye'de sahte plaka devri kapanıyor
GİRİŞ 18.12.2017 11:43 GÜNCELLEME 18.12.2017 18:40
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

1 Ocak 2018 tarihinde ülke genelinde plaka basımı yapılan odalarda uygulanmaya başlayacak olan yeni mühür ve beratları Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın’ın talimatlarıyla yurt genelinde plaka basımına yetkili olan odalara ulaştırılmaya başlandı. Tokat’ta kendilerine beratın ulaşmasıyla birlikte yılbaşı beklenmeden yeni mühürle işlem yapılmaya başlandığını söyleyen Tokat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Zeki Yakar, bu yeni sistemin sahte plaka basımlarının önlenmesi adına güzel bir çalışma olduğunu söyledi.Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Eğitim ve Kamu İlişkileri Biriminden Ali Seydi Aydoğan, mührün en büyük özelliğinin izinin darphanede basılmasından dolayı sahtesinin yapılamayacak olması olduğuna dikkat çekerek bu çalışmayla terör olayları, hırsızlık ve kapkaç gibi suçların da engellenmesini hedeflediklerini belirtti.

PLAKAYA YENİ MÜHÜR

Aydoğan, "Yaşanan terör olaylarının ve hırsızlık vakalarının, kapkaçların, bunların engellenmesi adına yeni bir mühür basıldı. Mührün özelliği, kendi izinin darphanede basılmış olması ve artık sahtesinin yapılamayacağı. En önemli özelliği budur efendim. Sayın Genel Başkanımız Fevzi Apaydın’ın girişimleri neticesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve darphane ile yapılan çalışmalar suretiyle buradaki çalışmalara başladık ve yurt genelinde bu mühürlerimizi takdim etmeye devam ediyoruz. Ay sonunda bütün ülkemiz genelindeki plaka mühürlerini teslim etmiş olacağız, yılbaşı itibariyle de başlamış olacak" dedi.

PLAKAYLA HIRSIZLIĞA SON

Yılbaşından itibaren başlatılacak olan yeni mühür sistemi vatandaşları da memnun etti. Vatandaşlardan Ahmet Dursun önceki yıllarda bir arkadaşının araç plakasının kopyalanarak hırsızlık olayı gerçekleştirildiğini, bu tür olayların önlenmesi adına yapılan bu çalışmanın çok önemli ve güzel bir çalışma olduğunu ifade etti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • abdullah 23 1 yıl önce Şikayet Et
  daha kolay yönetimi size öğreteyim.hırsızların elini kesin,kapkaççıların bacaklarını kırın ne hırsızlık olur ne de kapkaç.yanılıyorsam düzeltin.30-40 sabıkası olanlar aramızda geziyor.
  Cevapla
 • Cengiz Y 1 yıl önce Şikayet Et
  Sahtekarların kafası her şeye çalışıyor.Bunu da bir şekilde sahtesiyle ortaya çıkarlar.
  Cevapla
 • Fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  Sahte para basiliyorsa bu yapilacak muhrun sahtesi yapilamazmi cezalar arttirilsin kimse devletten milletten calamasin cezalarda indirim olmasin bindirim olsun
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  Esnaf odası soyacak demek ki. Taklit ve sahte plaka yine olur soyacak ve vatandaşı kandıtacak.şoförler odası ödesin bu kadar garanti ediyorlarsa
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  sahte plaka vb.hırsızlık yapana ömür boyu ceza verin bakalım kim yapar bu işleri birde vatan hainlerine vatandaşlıktan çıkarma cezası yasalaşsın o zaman gör kim cesaret eder teröre bulaşmayı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle