Otomobil devine şok! Çalışanlar iş bıraktı

Yeni SUV araçlarının lansmanını yapmaya hazırlanan otomobil devi Hyundai’de çalışanlar iş bırakma kararı aldı.

 • GİRİŞ28.11.2017 11:46
 • GÜNCELLEME28.11.2017 12:22
Otomobil devine şok! Çalışanlar iş bıraktı

Otomobil devi Hyundai yeni SUV araçlarının lansmanını yapmaya hazırlanıyordu. Ancak şirketile Güney Kore’deki çalışanların oluşturduğu sendika arasında Kona aracının üretiminde ne kadar insanın çalıştırılacağı konusunda çıkan anlaşmazlık nedeniyle bu aracın üretiminde çalışanlar iş bırakma kararı aldı.

Sendika tarafından yapılan açıklamada grevin genişleyebileceği uyarısında da bulunuldu.

Hyundai, ABD’deki satışlarına ivme kazandırmasını umduğu Kona araçlarının üretim planları ile ilgili olarak sendika ile ekim ayından bu yana görüşmeler yapıyordu.

Ancak sendika, şirketin otomobilin bazı aksamlarının üretiminde daha fazla otomasyon getirmeye çalıştığını ve bunun daha az insanın çalışması anlamına geldiğini belirterek bu karara karşı çıkıyor.

Grev kararı, ABD’nin Los Angeles kentinde 1 Aralık’ta başlayacak Auto Show fuarında şirketin, Kona aracının lansmanını yapmaya hazırlanması öncesinde geldi. 

Hyundai ise yaptığı açıklamada bu karar nedeniyle sadece iki günde 1.230 aracın üretilemeyeceğini belirtti. Şirket bu yılın başından itibaren ABD’de düşüşe geçen satışlarını bu yeni araç ile tersine döndürmeyi planlıyordu.

Yorumlar2

 • Sıvaslı 2 ay önce Şikayet Et
  Bu ìs verenler,bu otomasyona meraklılar,ama ulkende ne kadar refah sevıyesı yuksek olursa senın urettıgın de satılır.Refah sevıyen dûsûk olursa satılmaz.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  kesin almanlar fitne sokmuştur
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber