İzmir yerli otoya talip oldu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yerli otomobilin üretileceği fabrikanın İzmir'de kurulması için çalışma yaptıklarını ifade etti.

 • GİRİŞ14.11.2017 13:37
 • GÜNCELLEME14.11.2017 13:42
İzmir yerli otoya talip oldu!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerli otomobilin üretileceği fabrikanın İzmir'de kurulması için yol haritası belirlemek üzere toplandıklarını belirtti.

Kocaoğlu, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği basın toplantısında, yerli otomobilüretimi için İzmir'in avantajlarını ve dezavantajlarını sektör temsilcileriyle bir araya gelerek konuştuklarını belirtti.

'Komite kurduk'

Yerli otomobilin İzmir'de üretilmesi için çalışacaklarını dile getiren Kocaoğlu, "Yerli otomobilin İzmir'de üretilmesi için yol haritasını belirlemek üzere bir toplantı yaptık. Toplantı sonucu lobi faaliyetlerini yürütmek üzere 8 kişilik bir komite kurulmasına karar verildi." diye konuştu.

3 bölge öne çıktı

Komite başkanının Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar olduğunu ifade eden Kocaoğlu, komitenin ilerleyen günlerde İzmir milletvekilleriyle bir araya gelip, destek isteyeceğini söyledi.

Yorgancılar, yaptıkları toplantı sonucunda yerli otomobil yatırımı için Aliağa, Bergama ve Kınık bölgelerinin ön plana çıktığını kaydetti.

KAYNAKAA

Yorumlar27

 • çetinkaya 4 ay önce Şikayet Et
  coştu bi kere koyverin gitsin kim tutar seni
  Cevapla
 • Cemşit 4 ay önce Şikayet Et
  Azizcim bu kadar içme dedim sana.Sonra toparlayamıyosun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • mahmut 4 ay önce Şikayet Et
  Aman uzak olsun yarın birgün yok çevreye zarar veriyor ağaçlara,böceklere zararlı diye kapattırmak için dava açarlar cahape kafası siz oraya köykentler kurun
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • uzun adam 4 ay önce Şikayet Et
  CHP böyle kişilerde varmış helal
  Cevapla
 • Erol güney 4 ay önce Şikayet Et
  Bence yatırım doğuya yapılmalı işsizlik daha çok orda
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber