TATA, Tesla'ya rakip mi oluyor?

Jaguar ve Lan Rover'ı satın alarak marka değerini oldukça yükselten Tata'nın, şimdi de Faraday Future şirketi ile elektrik piyasasına hızlı bir giriş yapabileceği konuşuluyor.

  • GİRİŞ14.11.2017 11:36
  • GÜNCELLEME14.11.2017 11:36
TATA, Tesla'ya rakip mi oluyor?

Lucid ile birlikte Tesla‘nın en ciddi rakiplerinden bir tanesi olarak gösterilen Faraday Future'ın Ar-Ge ve üretim süreciyle ilgili maddi sıkıntılar yaşadığı söyleniyor.

FF91 modelini; 1050 beygir güç ve 1.800 Nm tork ve 2,39 saniyelik 0-100 değerleriyle dünyanın en hızlısı olarak tanıtan marka, ilk dönemlerinin ardından yaşadığı bazı sıkıntılarla gündeme geldi. 

'TATA yüzde 10'unu satın aldı' iddiası

LOG'un Autocar'a dayandırdığı habere göre; bir süredir çeşitli yatırımcılarla tekrar gündeme gelen Faraday Future yine benzer dedikodularla gündemde. Son iddiaların karşı tarafındaysa Jaguar-Land Rover‘ın sahibi olan Hindistan merkezli Tata Motors var. Çin merkezli kaynaklara yansıdığı söylenen iddialara göre Faraday Future’ın yüzde 10‘luk bölümünü satın alan Tata, yatırım miktarı olarak 900 milyon doları hesaba aktarmış durumda.

Sorular henüz yanıtsız

9 milyar dolar civarında toplam değeri olduğu tahmin edilen Faraday Future ise şimdilik konu hakkında sessiz. Kendileriyle iletişime geçenlere “yorum yok” cevabını veren Faraday’a herhangi bir cevap vermeyen Tata yetkilileri eşlik ediyor. 

Etiketler

Yorumlar1

  • superman 2 ay önce Şikayet Et
    ingiliz sömürgesi altında inim inim inleyen hindistan bu hale geliyorsa bizim oturup düşünmemiz lazım,bizi sömürge olanların bile gerisine düşüren nedir diye.
    Cevapla Toplam 1 beğeni
Sonraki Haber