Honda'dan flaş karar! Kapatıyor

Japon marka, kendi ülkesindeki fabrikalarından birini kapatıyor. Bu fabrikanın kapanmasından sonra Honda'nın Japonya'daki toplam araç üretimi yaklaşık dörtte bir oranında azalacak.

 • GİRİŞ06.10.2017 12:34
 • GÜNCELLEME06.10.2017 12:34
Honda'dan flaş karar! Kapatıyor

Honda, 2022 yılına kadar kapatılacak olan Samaya fabrikasından sonra markanın Japonya'daki operasyonlarının bir düzene sokulacağı açıkladı. Artık yeni teknolojiler ile elektrikli araçlara daha fazla odaklanılacağı öğrenildi.

Otohaber Dergisi'nden Okan Tümen'in haberine göre, Samaya fabrikasının kapatılmasıyla birlikte Honda'nın, şu anda Japonya'daki toplam yıllık üretim miktarı olan 1,06 milyon adet yerine, toplam yıllık üretimin yaklaşık 810 bin adete düşmesi bekleniyor. Fabrika kapandıktan sona Samaya'daki işçilerin çoğunun aynı bölgedeki Yorii fabrikasına transfer edileceği belirtiliyor.

 

Yorumlar3

 • mrt78smsk 4 ay önce Şikayet Et
  benzinli ve dizel araçlar herkesin elinde kalacak; yakında bekleyin...
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  honda bu kafayla yakında batar honda accord ve city modellerini türkiyeye getirmeyi bıraktı varsa yoksa civic ve crv satıyor civic dizeli getirmiyor türkiye şartlarına uygun araçlar getirip satmalı yoksa bu şekilde türkiye pazarında fazla tutunamaz...
  Cevapla
 • misafir 4 ay önce Şikayet Et
  honda son olarak satışa sunduğu honda civic le daha çok fabrika kapatır :)
  Cevapla
Sonraki Haber