MTV'ye zam geliyor! İşte yeni fiyatlar...

Maliye Bakanı Naci Ağbal, motorlu taşıt vergisine, bir defaya mahsus yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı.

GİRİŞ 27.09.2017 15:55 GÜNCELLEME 28.09.2017 17:52
Bu Habere 413 Yorum Yapılmış

Otorehberi

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orta Vadeli Program (2018-2020) için düzenlenen basın toplantısına katıldı. Ağbal, burada yaptığı konuşmada motorlu taşıtlar vergisine (MTV) önümüzdeki yıldan itibaren yüzde 40 zam yapılacağını açıkladı.Ağbal ayrıca, MTV sisteminin değişeceği bilgisini de verdi. Bakanın açıklamasına göre, 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren aracın değeri de MTV üzerinde etkili olacak. Şimdiki sistemde ise MTV, aracın yaşı ve motor hacmine göre belirleniyor.

Düzenleme ile ilgili detaylar henüz belli olmasa da, mevcut MTV fiyatlarına yüzde 40 zam eklendiğinde fiyatlar en az şu şekilde oluyor:

 

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 413
 • OKAN 11 ay önce Şikayet Et
  bu ne arkadaş yüzde 40 su paraları zamlandı 40 tl geliyordu 60 geliyor
  Cevapla
 • bekçi 11 ay önce Şikayet Et
  füzüli makam araçlarını kaldırsın yeterli vatandaş bunu hesabını sandıkta sorar
  Cevapla
 • tuncer 11 ay önce Şikayet Et
  kendi ayaklarına kurşun sıkıyor bunlar. Bu kadar zam mı olur? Belediyelerin savurduğu paraları kessinler. Bi zaman sigorta saçmalığı,makam arabalarının çokluğu,şirket kiralamaları, israf almış başını gidiyor.Bunun sandıkta karşılığı olur. Akaryakıt varil fiyatı 120 dolar iken benzin 5.5 Tl idi.Varil fiyatı 50 dolara düştü benzin yine 5.5 Tl.Vur garibin sırtına
  Cevapla
 • Bilen 11 ay önce Şikayet Et
  Öncelikle hiç adil bir yaptirim değil. Hazineye kazanç tan önce ülkenin bütün kamu kurum ve kuruluşlarındaki gereksiz lüks harcamarin kalkması ülkemize daha fayda sağlar.
  Cevapla
 • serkan 11 ay önce Şikayet Et
  kaşıkla verip kepçeyle almaktan bıkmadınız. gidişat iyi değil uyandırayım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle