Yerli oto açıklaması! Bakanlık iddiaları yalanladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yerli marka otomobil projesi için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde şirket isimleri verilerek yayımlanan haberleri yalanladı.

 • GİRİŞ19.08.2017 17:30
 • GÜNCELLEME19.08.2017 21:43
Yerli oto açıklaması! Bakanlık iddiaları yalanladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, yerli marka otomobil projesi için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde şirket isimleri verilerek yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yerli marka otomobil için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) birlikte çalışma yürüttüğü hatırlatılarak, potansiyel yatırımcı adaylarıyla projeye ilişkin 2. tur görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Sürecin henüz tamamlanmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımız ve TOBB tarafından müştereken yürütülen ve kamuoyunca yakından takip edilen yerli marka otomobil projesiyle ilgili son günlerde yazılı ve görsel medyada, şirket isimleri verilerek bir ortak girişim grubu oluştuğu yönünde haberler yer almaktadır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen aşamada potansiyel yatırımcı adaylarıyla 2. tur görüşmeler gerçekleştirilmekte olup, henüz süreç tamamlanmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarıyla süreç tamamlanacak olup konuya ilişkin açıklamalar müteakiben resmi kanallardan yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Etiketler

Yorumlar13

 • eyup 6 ay önce Şikayet Et
  Hani geçen pazar açıklanıyordu :)
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bilge kral 6 ay önce Şikayet Et
  Almanya ya laf söylüyoruz ama nerdeyse tüm iyi marka araçlar onların. Bizim yerli otoya inancım kalmadı
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • sivaslı 6 ay önce Şikayet Et
  paramızı karsan a yatıracaz kesin bir bilgi verilsin lütfen :)
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • insan 6 ay önce Şikayet Et
  ortak girisim olsa ne olur sanki. en kisa surede yapin iste
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • iyi güzel 6 ay önce Şikayet Et
  Vestel karsan ve bmc şirketleri ortak girişim oluşturmuş otomobil tasarımı karsan, elektrik motor ve otomotiv elektroniği vestel, üretim ve son montaj ise bmc tarafından yapılacakmış
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • ermenekli 6 ay önce Şikayet Et
  zaten bu iddiayi yalanliyor bakanlik
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber