Yerli oto açıklaması! Bakanlık iddiaları yalanladı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, yerli marka otomobil projesi için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde şirket isimleri verilerek yayımlanan haberleri yalanladı.

Yerli oto açıklaması! Bakanlık iddiaları yalanladı
Yerli oto açıklaması! Bakanlık iddiaları yalanladı
GİRİŞ 19.08.2017 17:30 GÜNCELLEME 19.08.2017 21:43

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, yerli marka otomobil projesi için ortak girişim grubu oluşturulduğu yönünde şirket isimleri verilerek yayımlanan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yerli marka otomobil için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) birlikte çalışma yürüttüğü hatırlatılarak, potansiyel yatırımcı adaylarıyla projeye ilişkin 2. tur görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Sürecin henüz tamamlanmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakanlığımız ve TOBB tarafından müştereken yürütülen ve kamuoyunca yakından takip edilen yerli marka otomobil projesiyle ilgili son günlerde yazılı ve görsel medyada, şirket isimleri verilerek bir ortak girişim grubu oluştuğu yönünde haberler yer almaktadır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gelinen aşamada potansiyel yatırımcı adaylarıyla 2. tur görüşmeler gerçekleştirilmekte olup, henüz süreç tamamlanmamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarıyla süreç tamamlanacak olup konuya ilişkin açıklamalar müteakiben resmi kanallardan yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ETİKETLER
yerli oto
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • eyup 10 ay önce Şikayet Et
  Hani geçen pazar açıklanıyordu :)
  Cevapla
 • bilge kral 10 ay önce Şikayet Et
  Almanya ya laf söylüyoruz ama nerdeyse tüm iyi marka araçlar onların. Bizim yerli otoya inancım kalmadı
  Cevapla
 • sivaslı 10 ay önce Şikayet Et
  paramızı karsan a yatıracaz kesin bir bilgi verilsin lütfen :)
  Cevapla
 • insan 10 ay önce Şikayet Et
  ortak girisim olsa ne olur sanki. en kisa surede yapin iste
  Cevapla
 • iyi güzel 10 ay önce Şikayet Et
  Vestel karsan ve bmc şirketleri ortak girişim oluşturmuş otomobil tasarımı karsan, elektrik motor ve otomotiv elektroniği vestel, üretim ve son montaj ise bmc tarafından yapılacakmış
  Cevapla
 • ermenekli 10 ay önce Şikayet Et
  zaten bu iddiayi yalanliyor bakanlik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle