Yerli otomobille ilgili flaş gelişme!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil, uzay üssü ve Antartika ekibi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yerli otomobille ilgili flaş gelişme!
Yerli otomobille ilgili flaş gelişme!
GİRİŞ 09.07.2017 10:50 GÜNCELLEME 09.07.2017 13:13

Yerli otomobilin 2019 yılında yollarda olmasını planladıklarını belirten Özlü, bir Türk astronot yetiştirmenin maliyetinin ise 25 milyon dolar olduğunu söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, katıldığı özel bir televizyon programında önemli bilgiler paylaştı. Özlü, "Türkiye'nin altyapısı sadece markası yok. Hedefimiz yerli otomobilin 2019 yılında yollarda olması" dedi.

Türk Antarktik seferi ekibi hakkında da açıklamalarda bulunan Özlü, 2018 yılında 30'uncu danışman ülke olabileceklerini açıkladı. Özlü, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz heyet oluşturduk, Antartika'ya yönlendirdik ekibi. 9 kişilik bir ekip gitti. Amacımız şöyle, 53 ülke var. Bunlardan 29'u danışman ülke statüsünde. Biz 30'ncu ülke olmak istiyoruz. Antartika'da hangi araştırmalar yapacağız bunları hazırlıyoruz. 2018'i hedefliyoruz"

Uzay üssü çalışmaları ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şöyle konuştu:

"Türkiye'de uzay üssü kurulacak. Şimdi kanunun meclisten geçmesi an meselesi Türkiye'nin uzayın imkanlarından daha fazla istifade etmesi aslında yüksek teknoloji üreten ülkeler sınıfında da yerini açacak etkenlerden biridir. Bir türk astronotun uzaya gönderilmesi yetiştirilmesi 25 milyon dolarlık bir maliyeti var"

YAZDIR
YORUMLAR 53
 • Memo 11 ay önce Şikayet Et
  Bi de "olacak" deseniz yüreğim yanmaz...hep olmaz olmayacak..!!
  Cevapla
 • Yasin 11 ay önce Şikayet Et
  Ben bakanin dne demek istedigini anladim avrupa ulkeleri 5 10 yil icinde benzinli mazotlu otomobilleri yasaklama karari aliyorlar birer birer dolayisiyla uretim bantlari bosa cukacak bizde hurda parasina alir turkiyeye kurariz demek istiyor sayin bakan valla helel olsun mantikli
  Cevapla
 • Hakan 11 ay önce Şikayet Et
  Milli tankımız ALTAY'a dönmese bari. Milli tankın motoru UKRAYNA'dan gelecek nasipse. Aslında başka bir ülke ile anlaşılmış ama o vazgeçmiş sonradan. Arkadaş bu siyasileri toptan Hakkari dağ komando tugayına gönderecen. Eskiler gibi 24 ay askerlik yaptıracan. Başlarına da eski çavuşlardan birini verecen...
  Cevapla
 • samsunlu Aytac 11 ay önce Şikayet Et
  doru söylüyorsun
  Cevapla
 • demirci 11 ay önce Şikayet Et
  boş boş konuşuyorlar yerli araba yerli araba hiç bir gelişme yok laf çok icraat sıfır az konuşun çok icraat yapın sayın bakanlar işinize bakın yahu nedir bu.
  Cevapla
 • Antart. 11 ay önce Şikayet Et
  yerli otomobil, uzay üssü ve Antartika ........olsun 100 yıllık gerilik var ama 2023e kadar yetişir hatta geçebiliriz....-ne gereği var bi kere herbiri kendini kral gören milletimsi bir yığın,kitle var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle