Akaryakıtta son zam şaşırttı! Sebebi ise...

Petrol ve dolar fiyatlarında önemli bir değişim olmamasına rağmen hem benzine hem de motorine zam geldi.

 • GİRİŞ17.05.2017 17:31
 • GÜNCELLEME17.05.2017 23:00
Akaryakıtta son zam şaşırttı! Sebebi ise...

Otorehberi Özel

Türkiye'de akaryakıt fiyatları araç sahip sahiplerinin sürekli gündeminde. Üstelik dövizde ve petrol fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen yine zam yapıldı. 

Petrol fiyatları dün 51,84 dolardan güne başlamış, gün içinde en yüksek 52,32 doları görmüştü. Bugün tekrar düştü ve 51 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. 

Dolar ise zaman zaman 3.60'ı aşşa da, genel olarak 3.55 TL civarında seyrediyor. Üstelik dolar/TL'deki durum uzun zamandır bu şekilde.

ARABİSTAN İLE RUSYA ANLAŞTI AMA...

Öte yandan Rusya ve Arabistan, petrol üretimini kısma konusundaki anlaşmayı uzattı. Bu gelişme her ne kadar petrol fiyatlarını arttırabilecek bir gelişme olsa da, üretimi kısmak yeni alınmış bir karar değil. Uzun süredir uygulanıyor. Dolayısıyla kısa vadede fiyatları arttırabilecek bir etkiye sahip değil.

NE KADAR ZAM YAPILDI?

Tüm bunlara rağmen, bu geceden itibaren benzine 6, motorine ise 7 kuruş zam yapıldı.

TAVAN FİYAT ÖNERİSİ

Petrol ve dövizde ciddi değişiklik olmamasına rağmen yapılan bu zam tepkileri de beraberinde getirdi. Son zammın ardından akaryakıtta 'tavan fiyat' uygulamasına geri dönülmesi fikri bile gündeme geldi.

KAYNAKHABER7

Yorumlar16

 • Misafir 8 ay önce Şikayet Et
  Devlet bu konuda halkın sesini duymalı artık. Biz hükümetimizin arkasındayız ancak devlette bize bu konuda kulak vermeli.
  Cevapla
 • sivaslım 8 ay önce Şikayet Et
  alışkanlik yapti artik haftada bir zam yapmasalar olmaz
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • isimsiz 8 ay önce Şikayet Et
  tavan fiyat taban fiyat şemsiye denemelerine devam aynı kıdem tazminatı ve trafik sigortasi meselesi gibi bişey olacaği yok ancak öneride kalır.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • tayyip güneş 8 ay önce Şikayet Et
  dünyanın en pahalı arabasını kullanan yakıtı ucuz mu kullanacak , türk olmak her dönem zordur , al bir çifte pasaport herşey rahat , araç ucuz , yakıt ucuz v.s. v.s. yazık bu millete
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • kul 8 ay önce Şikayet Et
  artik su gercegi kabullenelim arkadaslar...bu ulke akaryakittan aldigi vergilerle,trafik cezalariyla,sifir arac ötv ve kdv vergileriyle vs ayakta..dolayisiyla bizim dusuk vergi dusuk yakit hayallerimiz bosuna...varsin vatan varolsun da biz vergiye raziyiz...
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Vatandaş Rıza. 8 ay önce Şikayet Et
  Yahu kardeşim vergiye birşey demiyoruz ama adil olsun ben işçiyim aylık brüt maaşımdan % 45 devlet vergi kesiyor benim diyen kelli felli holding sahiplerinden ağbabalarından da alsın da görelim....Türkiye de son 15 yılda 50 tane Dolar Milyarderi oldu hatırlatırım.....
 • derviş 8 ay önce Şikayet Et
  git üret o zaman, kimi dinlesem üretim yok diyorlar, bunu diyenlerin hepside boş memur.
  Toplam 1 beğeni
 • Misafir42 8 ay önce Şikayet Et
  Üretim olmayan bir ülkede devlet vergi ile vatandaşına yüklenecek ve ayakta kalmaya çalışacak
  Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber