Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasının 'geçici' olabileceği sinyalini verdi.

 • GİRİŞ20.03.2017 15:28
 • GÜNCELLEME20.03.2017 15:32
Trafik sigortasındaki tavan 'geçici' olabilir!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, trafik sigortasında tavan fiyata dair gelen bir soru üzerine açıklamada bulundu.

Şimşek, "Baktık ki firmalar arasında çok büyük uçurumlar var, 'bazı firmalar sanki bu sektörde iş yapmak istemiyor gibi bir algı uyandı' bizde. Gerçekten de öyle bir algı var.'' dedi.

''Maksadımız bugünkü ortalama fiyata yakın, onun çok altında bir şey değil, üst limit çerçevesinde sektörümüzün bu branşta da faaliyet göstermesi." diyen Şimşek söyle devam etti:

'GEÇİCİ OLMASINI ÜMİT EDİYORUZ'

"Yapacağımız düzenleme sağlıklı olacak, geçici olmasını ümit ediyoruz. İnşaallah, sektörün bu konudaki hassasiyetini de artırarak tekrar normalleşmeyi hedeliyoruz. Bu aşamada bizim bütün iyi niyetlerimize rağmen baktık ki bazı firmalar belirli branşlarda sigorta yapmaktan imtina ediyor, ceza verdik. Baktık o da çok etkili değil. Onun için şimdi böyle bir niyetimiz, çalışmamız var."

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar6

 • Türkiye 11 ay önce Şikayet Et
  Bence, sigorta zorunluluğu kalkmalı. Bel ki iyi bir şey gibi görünüyor ama, avantadan para kazanan çokları var. Vatandaşta ceremesini çekiyor. Bel kazalarda biraz azalır.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • bedo 11 ay önce Şikayet Et
  7 yıldır hasarsız poliçem 565 tl ye yenilendi...bu kadar parayı niye ödüyorum bilen varsa söylesin...yazıklar olsun bu işin sorumlularına..tahminimce sigorta şirketleri gerekli yerleri iyi besliyor...
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  yazık günah ya maksimum 500 lira edecek sigortalara 1500 lira veriyoruz soygun
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Bu işi çözebilecek babayiğit ne zaman çıkacak merak ediyorum.
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • Analizci 11 ay önce Şikayet Et
  Firmaların Trafik sigorta bedellerini belirlerken öne sürdükleri kriterler çok acımasız. Esas bu kriterlere tavan koymak lazım. Eğer devlet uyursa sigorta firmaları milleti doğrar . Siz Avrupada normal bir arabayı 2 bin 3 bin 4 bin euroya bulabilirsiniz ama Türkiyede zor. Türkiyede bu fiyatlara bulabileceğiniz araçlar en kötüleridir. O yüzden Avrupadaki kriterleri Türkiyeye uygulamaya müsaade ederseniz halk ezilir
  Cevapla Toplam 4 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Sonraki Haber