Nissan genç yarışçı aradı, ödülü kaptı

Nissan’ın Türkiye ayağını düzenlediği GT Academy, Uluslararası Proje Kategorisi’nde halka ilişkiler ödülü aldı.

Nissan genç yarışçı aradı, ödülü kaptı
Nissan genç yarışçı aradı, ödülü kaptı
GİRİŞ 31.05.2016 15:52 GÜNCELLEME 31.05.2016 15:52

İletişim sektörünün önde gelen ödülleri arasında yer alan Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri 15’inci kez sahipleriyle buluştu. Uluslararası Proje Kategorisi kazananı açıklandığında sahnede, gerçek bir yarış pilotu olma hayali kuranlara bir fırsat tanıyan Nissan ekibi boy gösterdi.

18 yaşını doldurmuş ve ehliyet sahibi olan herkesin hayallerine ualaşabilmesi amacıyla yola çıkan GT Academy, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları aradı. 2015 yılının Nisan ve Ağustos ayları arasında yapılan projede online ve saha etkinliklerinde en iyi tur zamanını elde eden 10’ar yarışmacı Türkiye finallerine katıldılar.

ULUSLARARASI YARIŞMA

Farklı bölgelerinden gelen 20 finalistten en iyi altısı, İngiltere, Silverstone’daki yarış kampında Meksika, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri ve Kuzey Afrika takımlarına karşı Türkiye takımını oluşturdu. Uluslararası Yarış Kampı'nda pist yarışları, fiziksel ve mental değerlendirmeler sonunda Avustralyalı Matthew Simmons, hem Nissan Sürücü Gelişim Programı'na katılmaya hem de Ocak 2016'da koşulan Dubai 24 Saat Yarışı'nda mücadele etmeye hak kazandı. 

YAZDIR