Otomobil alacaklara faiz ve vade müjdesi!

Pazar paylarını artırmak isteyen firmalar, mayıs kampanyalarında müşterilerine cazip imkanlar sunuyor.

Otomobil alacaklara faiz ve vade müjdesi!
Otomobil alacaklara faiz ve vade müjdesi!
GİRİŞ 12.05.2015 13:53 GÜNCELLEME 12.05.2015 14:02

AA muhabirinin, Türk Otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlediği bilgilere göre, iç pazarda ocak-nisan dönemindeki rekor büyüme, satış paylarını artırmaya çalışan firmaların kampanyalarına da hareketlilik getirdi.

Avantajlı ve bol seçenekli ödeme imkanlarıyla yeni otomobil hayali kuran tüketicilere fırsatlar sunan mayıs kampanyalarında, "2 yıla varan sıfır faiz", "4 yıla varan vade", "nakit alımlarda ilave bin 500 lira indirim, "3 bin liraya varan takas indirimi", "yarısını şimdi, kalanı bir yıl sonra öde", "şimdi al taksitlere Aralık 2015'te başla" ve "sabit kur" gibi ifadeler öne çıktı.

Fiat'tan "2 yıla varan sıfır faiz ve 4 yıla varan vade" imkanı

Fiat, mayıs ayında müşterilerini, "24 bin liraya 24 ay sıfır faizli veya daha uzun vadeli" kredi fırsatından faydalandırıyor. Koç Fiat Kredi'nin desteğiyle yürütülen mayıs kampanyasında, Linea, Doblo Panorama veya Fiorino Panorama modellerinden birine sahip olmak isteyenler, 24 bin liraya 24 ay vadeli sıfır faiz kredi fırsatından yararlanırken, daha uzun vadeli ödeme seçeneğini tercih eden müşterilere ise 40 bin liraya 48 ay vadeli yüzde 0,79 faizli kredi imkanı sunuluyor.

Nakit alımlarda otomobillere ilave bin 500 lira indirim uygulayan Fiat'ta, Linea 38 bin 50, Panda 36 bin 900, Punto 38 bin 650 ve 500X 59 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Fiat, ticari araçları yeni Doblo, Fiorino, Ducato veya Pratico'yu da 24 bin liraya 24 ay vadeli sıfır faizli avantajlı kredi fırsatından yararlandırırken, daha uzun vadeli ödeme seçeneklerini tercih edenlere yeni Doblo, Fiorino ve Pratico'ya 48 bin liraya 48 ay vadeli yüzde 0,79 faizli; Ducato'ya ise 60 bin liraya 4 yıl vadeli yüzde 0,89 faizli kredi imkanı getiriyor.

Mayıs ayında Fiorino'yu 34 bin 240, Yeni Doblo'yu 40 bin 950, Ducato Van'ı ise 59 bin 450 liradan başlayan fiyatlarla müşterileriyle buluşturan Fiat, 30 Haziran'a kadar mevcut Fiat ticari aracını, yenileyen müşterilere anahtar tesliminde bin lira indirim uyguluyor.

Ford, "24 aya varan sıfır faiz" sunuyor

Ford, yeni Focus'u 30 bin lira, 20 ay yüzde 0,69 faiz fırsatıyla satışa sunuyor. Tiraci araçları Transit Custom ve Tourneo Custom 30 bin lira 24 ay sıfır faiz, Transit Courier ve Tourneo Courier 24 bin lira 24 ay sıfır faiz, Transit, Ranger, Connect, Yeni Connect ve Yeni Transit ise 20 bin lira 20 ay sıfır faizli kredi imkanıyla alınabiliyor.

Peugeot'dan "20 aya varan sıfır faiz"

Peugeot, 208'i, 15 bin lira 15 ay sıfır faiz avantajıyla müşterileriyle buluşturuyor. Ticari araçlar Partner Tepee'ye, 20 bin lira 20 ay sıfır faiz, Bipper Tepee'ye ise 15 bin lira 15 ay sıfır faiz kredi seçeneğiyle sahip olunabiliyor. 

Renault'dan "Yarısını şimdi, kalanı bir yıl sonra öde" kampanyası

Renault, tüm model yıllarına ait binek ve hafif ticari araçları için maksimum 15 bin lira 15 aylık kredi taleplerinde faizsiz kredi avantajı sunuyor.

"Büyük takas kampanyası"nı da sürdüren Renault, mayıs ayında, tüm model yıllarına ait binek otomobillerde, aracın yüzde 50'sini hemen, kalan tutarı faiziyle bir yıl sonra tek ya da 12, 24 ve 36 taksit seçeneklerinden biriyle ödeme imkanı getiriyor. Takas araç bedelinin sıfır araç tutarının yüzde 50'sine denk geldiği durumda, hiçbir ödeme talep edilmeksizin yeni araç müşteriye teslim ediliyor. Kalan yüzde 50'lik bakiye ise yüzde 1,03 faiz oranı ile 12 ay sonra sonra tek ödeme şeklinde ya da yine 12 ay sonra ödemeye başlamak üzere 12, 24 ya da 36 taksitle kapatılabiliyor.

Mayıs ayı boyunca Fluence hariç, tüm model yıllarına ait binek otomobiller ve hafif ticari araçların tamamına, Maxxi Koruma (Kredi Koruma Sigortası) ile yüzde 0,84 faizle kredi imkanı sunan Renault, binek araçlarda maksimum 48 bin lira kredi tutarı ve 48 ay vade, hafif ticari araçlarda ise vergi levhası sahibi serbest meslek sahipleri ve ticari kuruluşlara, gerekli koşullar sağlandığı takdirde, araç fatura tutarının yüzde 100'üne kadar kredi imkanını yine 48 ay vade ile veriyor.

Fluence'i ise mayıs ayında "40 bin lira 24 ay sıfır faiz" fırsatıyla satışa sunan Renault, belirtilen tutar ve vade seçeneğini aşan kredi taleplerinde ise 48 bin lira kredi tutarı ve 48 ay vadeye kadar, Maxxi Koruma ile yüzde 0,54 faiz oranı uyguluyor. Tüm faiz fırsatlarına ek olarak, binek ruhsatlı mevcut aracını takasa verip yeni bir Fluence almak isteyen müşterilere ilave 3 bin liralık takas indirimi yapılıyor.

Toyota'dan "Şimdi al taksitlere Aralık 2015'te başla"

Yaris'i 39 bin 950, Corolla'yı 51 bin 750 ve Auris'i 48 bin 250 liradan satışa sunan Toyota ise mayıs kampanyasında, "Şimdi al taksitlere Aralık 2015'te başla" sloganını kullanıyor. - Volkswagen'de "sabit kur" kampanyası sürüyor Volkswagen'de, stoktaki 2015 model Tiguan, Beetle ve Volkswagen CC'de, 1 avro 2,40 lira, Golf R ve Yeni Scirocco'da 2,50 lira, yeni Touareg'de ise 2,60 lira olarak belirlendiği sabit kur üzerinden hesaplanıyor.

ETİKETLER
otomotbil kampanya
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • misafir 3 yıl önce Şikayet Et
  müjde falan göremedim ama neyse toplu taşıma ve tabanway a devam
  Cevapla
 • milletin ferdi 3 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemizdeki arabaların belki de yarısı ithal. Ülkemizde otomobiller de zaten yabancı lisansıyla üretiliyor. Ayrıca ihracatta otomotiv sektörü tüm sektörlerin önünde. Kalitesiz olsa yabancı neden otomobili bizden alsın. Hâlâ yıllarca öncenin muhabbetini yapanlar var. Bunlar üretmeyi değil sadece tüketmeyi düşünüyor. Bunlar için üretmeyip sadece tüketmenin adı insanca yaşamak oluyor. Bu tür tüketim alışkanlıklarıyla cari açık olunca da sorumluluğu Hükümete atıveriyorlar, sanki tüm üretimi ihracatı hükümet yapacakmış gibi.
  Cevapla
 • dadaş 3 yıl önce Şikayet Et
  20 yaş ve üzeri''hurda teşvik yasası,,çıkarsaaaa....şahlanış başlar!Ötv-kdv ve 60 ay vade ile hem çevre-hemde otomobil sektörü şahlanır!!!
  Cevapla
 • H.B.V 3 yıl önce Şikayet Et
  Binilecek Araba 40-50 milyar 3000 TL.indirimle dalgamı geçiyorlar!?..:).
  Cevapla
 • İnsan gibi yaşama hakkı 3 yıl önce Şikayet Et
  Almanlar bizi çok sevmiş, demişlerki ya bu Türkiye'de insanlar konserve kutularına Mercedes parası ödüyor. Gelin dostumuz ve çalışkan olan Türklere özel bir model üretelim vergiden dolayı uygun olsun. E- klas mercedese 1.6 benzinli motor üretmiş ve takmışlar. Panzer görünümlü motorsiklet motorlu bir araç üretmişler. Almanya'da en az bu kasaya 2.5litre motor takılır. Şimdi size soruyorum bu almanlar acaba nereleriyle bize gülüyorlar. Bizim onlardan ne eksiğimiz var. Bizim aynı paraya aynı ürünü alma hakkımız niçin yok. Hani gümrük birliğinde idik. 76 milyonun içinde halen bir babayiğit arıyoruz. Babalar var - yiğit hattindenden fazla çok ama babayiğit?
  Cevapla
 • mete 3 yıl önce Şikayet Et
  Motorlar küçülüyor tüm dünyada, motor teknolojisi gelişiyor, torklar artıyor, yakıt tasarrufu ön plana çıkıyor. Bize özel bir şey ürettikleri yok. Ama vergiden dolayı bize en boş modelleri geliyor o ayrı!
  Cevapla
 • ahmet 3 yıl önce Şikayet Et
  haklisin hemde sonuna kadar bizim yigitler secim meydanlarinda konusup secilince aman caktirma birazda biz yiyelim hatta birde otv koyalaim usnune deyip vatandasi somuruyor.kullandigimiz arabalar fiat renaut hepsi bes para etmez hurda .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle