İkinci el oto alım-satımında durgunluk

Konya'da ikinci el otomobil alım-satımın da durgunluk galericileri isyan ettirdi. Otomotiv sektöründe yaşanan durgunluk, ikinci el piyasasını da vurdu.

İkinci el oto alım-satımında durgunluk
Eklenme: 09 Kasım 2012, 15:07 / Güncelleme: 09 Kasım 2012, 15:07 / 3 Yorum
BÜYÜKLÜK
- A A +

Zeki Dursun'un haberi

Geçen yıl kasım ayında buyana otomobil piyasasın da  canlı bir dönem geçirilirken, bu sene mali piyasalardaki krizle birlikte satışlar durma noktasına geldi.

Görgülü Otomotiv sahibi Muammer Görgülü(46);son zamanlarda ÖTV yükseliminden dolayı piyasa durgun olduğunu söyleyerek şunları belirtti;Vatandaşın alım gücü düşük olduğundan  vatandaşların sıfır araba nede ikinci el araba alabiliyorlar. ÖTV olduğundan dolayı arabaların fiyatları yükseldi, vatandaşın alım gücü zayıfladı.Daha önceki haftalarda iki-üç tane araba satabiliyorduk ama şimdi hiç satış yok. Devletin ÖTV vergisini kaldırmasını istiyoruz.Vatandaş şu an bankalara borçlu ne sıfır nede ikinci el araba alabiliyorlar. Şu an vatandaşta alım gücü yok.

“Çiftçinin piyasaya yansımamasının da etkisi var”

Bu sene tarım sektöründeki durgunluk ve çiftçinin mahsulündeki gevşeklik , çiftçinin piyasaya hareketinin yansımaması da etkili oldu.

On yıldır bu işi yaptığını söyleyen Mehmet Boduroğlu (36) ise ; geçmişte de durgunluk yaşadık Bu seneki ikinci el araba satışında durgunluk biraz daha farklı fiyat yüksek müşteri az. Mevsim itibarıyla işlerimizde durgunluk oluyor fakat bu sene enteresan bir şekilde ikinci el araba satışında bir durgunluk var.Çiftçinin mahsulündeki gevşeklik , çiftçinin piyasaya hareketinin yansımaması da etkili oldu.Şu an ikinci el araba fiyatları çok ama çok durgun,aracına ve modeline göre fiyatları değişiyor.

Mobilyacılık yapan İbrahim Yıldız ise Alım-satım olmadığını , ikinci el oto pazarında sadece gezicilerin olduğunu söyledi.

HABER7-ZEDHABER

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE 3 YORUM YAPILDI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000

ahmet uyumaz

16.11.2012 08:54

hikayeeeeeee ********************. ya arkadaşlar bende araba alım satımı yapıyorum sıfır araçlarda ötv artışı uygulanmış olsa 40000 tl lik araçta 1000 tl fark atıyor zaten çoğu firmalar araçları indirimli satıyor ötv artışıyla işlerin durgunluğunun hiç alakası yok biraz para sıkıntısı var biraz da doyum var piyasada gerisi hikayeeee

Mirzal Akbar

12.11.2012 01:13

fırsatçılar. ikinci el bi raç almayı düşünüyordum, yazdan beri takip ediyorum fiyatlar.sıfır otomobilde ötv zammından sonra ikinci elde yazın 20 bin lira olan otomobil 22,5 oldu! halbuki kış geliyor ucuzlamasını beklerken. halkımızda bu fırsatçılık oldukdan sonra daha çok ağlarlar, şahsi görüşüm beter olsunlar.

alihsan paşa

09.11.2012 22:17

2.elin sesi var.. eee! şimdiden hayırlı olsun o zaman