Hyundai'den uyarı: Yıkıcı olabilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın ticaret savaşlarını yeniden alevlendiren tarife hamlelerine karşı otomotiv şirketlerinden itirazlar yükselmeye devam ediyor.

Hyundai'den uyarı: Yıkıcı olabilir
Hyundai'den uyarı: Yıkıcı olabilir
GİRİŞ 01.07.2018 14:13 GÜNCELLEME 01.07.2018 14:13

Son olarak Hyundai söz konusu tarifelerin şirketin ABD`deki operasyonlarını olumsuz etkileyeceğini ve yatırım planlarını vuracağını belirtti. Şirket bu durumun ABD ekonomisi üzerindeki etkilerine de vurgu yaptı.

Koreli otomotiv üreticisi Hyundai de ABD Başkanı Donald Trump'ın tarifelerine karşı çıkan otomotiv şirketleri arasına katıldı. 
 
Hyundai'den yapılan açıklamada Trump yönetiminin tarifelerinin şirket ve şirketin ABD operasyonları için yıkıcı olabileceği uyarısı yapıldı. 
 
Hyundai açıklamasında söz konusu tarifelerin sadece şirketin ABD operasyonları ve ABD'de çalıştırdığı işçiler ve tedarikçiler üzerinde olumsuz etki yaratmayacağı, bu tarifelerin şirketin ABD'deki yatırım planlarını da etkileyeceğini belirtti. 
 
Hyundai şimdiye kadar ABD'ye 8,3 milyar dolarlık yatırım yaptı. Şirket ülkede doğrudan 25 bin kişiyi istihdam ederken, dolaylı olarak 47 bin kişiye de iş alanı sağlıyor.   

YAZDIR